Publikace
Série
Štítky
Žánry
Edice
Autoři
Nedávno hledané:
No result found
Please try again with a different query
English
Czech
Edice
Domů
Edice
Datum změny starší
Datum změny novější
Název A -> Z
Název Z -> A
Nejmenší počet publikací
Největší počet publikací
TODO: recently viewed or searched?
20
Rozhovory
22
Lyra Pragensis
29
Ahoj děti - Dobrou noc!
Pohádky na dobrou noc, které si děti oblíbily z televizních Večerníčků.né sešity k Mezinárodnímu roku dítěte.
1
Polylegran
8
Edice 4
54
Zvonečky
17
Pírko ptáka Ohniváka (Svět sovětů, Lidové nakladatelství)
Začínajícím čtenářům od šesti let byla určena edice Pírka ptáka Ohniváka - 1967–1973 ( nakl. Svět sovětů, posléze Lidové nakladatelství). Výtvarněrozmanité jednoarchové svazečky většinou ruských lidových pohádek, často však i pohádek autorských vycházely každý měsíc ve vysokých nákladech
2
Zvonky
183
Večery pod lampou
Edici vydával tiskový koncern fašistického politika Jiřího Stříbrného Tempo. Vycházela od ledna 1940 do září 1944, kdy byla úředně zastavena v rámci totální mobilizace protektorátního hospodářství. Celkem v edici vyšlo 177 průběžně číslovaných svazků.
6
Čtení pro ženy
Vydávalo nakladatelství Atlas od července 1939 do září 1944, kdy bylo vydávání zastaveno v rámci totální mobilizace národního hospodářství. Celkem vyšlo190 sešitů v nedokončených šesti ročnících.
25
Hvězdička
19
Kulihrášek
7
Knihovnička Večerů pod lampou
2
Cesta za štěstím (KVPL)
83
Harlequin speciál
108
Temptation
472
Desire
27
Cesty tam a zase zpátky
2
Zweig, Stefan: Dílo
(1968–1984, sv. 1–2, 4, 6–7, 11, do 1973 red. Valter Feldstein) zůstala nedokončena. v některých publikacích uváděn název edice - Z díla Stefana Zweiga
9
Puls
16
Knihovna klasiků
15
Atlantis
5
ESA (Edice světových autorů)
13
Knihovna Zlaté Prahy
120
Omnia
4
Premiéra
188
Klub čtenářů (SNKLHU, SNKLU, Odeon)
Klub čtenářů (KČ) vznikl 1. února 1953 a knihy v této edici vycházely až do r. 1994.lgakovovi), tradiční výběr autorů představuje prózu německou (Lion Feuchtwanger a Thomas Mann) a francouzskou (Honoré de Balzac, Victor Hugo, Anatole France), anglickou literaturu zastupují vedle Shakespeara Thomas Hardy a Gilbert K. Chesterton, americkou Mark Twain a Sinclair Lewis.
10
Světová literatura Lidových novin
31
Knihovna vojáka
Se zřetelným čtenářským zájmem se během šedesátých let setkávaly svazky Knihovny vojáka (1948–1973, 311 sv.). Knižnice byla zprvu určena k distribuci pouze v ozbrojených složkách, část nákladu však byla posléze poskytována i do volného prodeje. V roce 1963 se rozčlenila na základní, malou a ilustrovanou řadu (svazky malé řady byly číslovány jednak samostatně, jednak v rámci základní řady, ilustrovaná řada se od základní lišila pouze vloženými ilustracemi, číslování odpovídalo řadě základní). S uvolňováním politických poměrů edice postupně opouštěla jednostrannou orientaci na autory ze zemí socialistického bloku a práce tematicky zaměřené především na dějiny velké vlastenecké války v SSSR a redaktoři se snažili přiblížit i díla západní literatury, která se ve větší či menší míře rovněž vztahovala k vojenskému prostředí či válečným konfliktům. Charakter vojenského nakladatelství, jež se specializovalo na válečnou tematiku, umožňoval vydání několika moderních světových románů, jež by v jiných nakladatelstvích mohly vyjít jen stěží. Tak se v roce 1963 dostal ke čtenářům román Irwina Shawa Mladí lvi, o rok později vyšla v českém překladu poprvé Hlava XXII Josepha Hellera a román Pierra Boullea Most přes řeku Kwai. S Hellerem tematicky souzněl humoristický román Maca Hymana Hrůza padá na seržanty. Sérii čtenářsky populárních titulů završily v roce 1968 dokumentární román Alexandera Klugeho Zkáza šesté armády (Popis jedné bitvy) s doslovem Ludvíka Kundery a psychologický román Ennia Flaiana Čas zabíjet v překladu Josefa Kostohryze. V roce 1965 v edici vyšel výbor z nejlepších povídek irských spisovatelů Ni králi, ni císaři, který sestavil a přeložil Aloys Skoumal. Na začátku sedmdesátých let se však edice vrátila ke koncepci let padesátých; roční počet svazků byl omezen na 5–6 titulů, v nichž opět převažovali sovětští autoři (Josif Gerasimov, N. A. Gorbačev, V. A. Kuročkin ad.).
35
Edice ilustrovaných novel
6
Čtení pro bibliofily
11
Květnice
4
Biografie
2
Ziegnerova knihovna
1
Biografická knižnice
17
Zlatoroh
17
Kabinetní knihovna
7
Živý odkaz domova
57
Česká knižnice (Český spisovatel, NLN, Host)
Ediční řada Česká knižnice je dlouhodobě koncipovanou, reprezentativní edicí, která obsáhne nejvýznamnější hodnoty české literatury od středověku po současnost. Klade si za cíl představit v reprezentativní a textově spolehlivé podobě stěžejní díla české literatury od jejích počátků k dnešku. Edice začala vycházet roku 1997 v Českém spisovateli, v roce 1998 přešla do Nakladatelství Lidové noviny a od roku 2009 do nakladatelství Host (www.kniznice.cz). Na vydání některých svazků se podílela také další nakladatelství, obvykle z titulu držitele licence na vydání zařazeného díla (jako Mladá fronta či Leda). Více než třetinu jejich autorů CERMAT zařadil na Seznam literárních žánrů a autorů k didaktickému testu z českého jazyka a literatury. Na počátku roku 2016 se spoluvydavatelem České knižnice stal Ústav pro českou literaturu AV ČR, jehož ediční a textologické oddělení zabezpečuje výkonnou redakci ediční řady. Na základě smlouvy o spolupráci mezi ÚČL a Nadačním fondem Česká knižnice (NFČK) byla ustavena Redakční rada České knižnice, jejímž úkolem je koncipovat ediční program a řídit všechny práce nezbytné k dokončení přípravy a vydání jednotlivých svazků i přijímat všechna dalších rozhodnutí související s vydáváním ediční řady.
18
Spisy Julia Zeyera
9
Edice poezie
29
Slunovrat. Velká řada
22
Květy české poesie
5
Studánka
1
Soubor díla Julia Zeyera
13
Paměti
6
Vybrané knihy
26
Národní knihovna
1
2
3
4
5
…
12
36
48
60
96
Zobrazeno 1 - 48 z 3266
Na tomto webu používáme cookies pro personalizaci reklam a analýzu návštěvnosti.
Odmítnout
Povolit