Třídílný kultovní román odehrávající se převážně v totalitních severních Čechách poutavým způsobem a barvitým jazykem popisující život tehdejších mániček. Podle románu byl v roce 2007 velice úspěšně natočen stejnojmenný film v režii Petra Nikolaeva a podle scénáře samotného Jana Pelce... Tři hlasy nad knihou A bude hůř: Ivan Sviták: Pozoruhodné je právě to, že autoři těchto vulgárností jsou nejen hrdi na svou vlastní stupiditu a jsou pyšni na absenci kultury, ale že povyšují svůj plevel na kulturní hodnotu. Rio Preisner: Manichejský pansexualismus Dětí ráje bych v té souvislosti definoval jako pasivní antipolitičnost (sebe)zotročených mas v konfrontaci s aktivní antipolitičností otrokářské nomenklatury. Egon Bondy: Rio Preisner a snad i jiní nedovedou v Pelcových Dětech ráje asi číst nic jiného než ty partie o šoustání. Věru není v nich jádro tohoto textu. (...) Je to umělecky zvládnutá výpověď o životě nepoměrně těžším, než si kdy dovedli představit všichni Kerouakové, Ginsbergové, Borroughsové a Bukowští.
Iva Pekárková v roce 1985 emigrovala do Spojených států, kde prošla různými zaměstnáními. Živila se mimo jiné jako sociální pracovnice nebo jako barmanka či taxikářka. Nyní žije v Praze, kde především překládá z angličtiny. Její knihy vycházejí jak v České republice, tak v zahraničí. Originální autorka známá svým dobrodružným životem přeložila svou knihu Gang zjizvených ze slangové angličtiny. Je to zajímavě komponovaný příběh o ztrátě iluzí a o tom, co všechno se může v krátké době přihodit mladé naivní dívce na výletě do Turecka, a také o tom, co se jí potom může stát ještě v New Yorku.
Čtvrté vydání příběhů oblíbeného brutálního detektiva, který po boku se svým věrným společníkem, detektivem čekatelem Stulíkem bojuje se zločinem. V boji se zločinci, zejména však s obávaným Démonem zločinu, používá stejných prostředků jako oni.
Pro autora poněkud netradiční téma z období slovenského povstání za druhé světové války je zpracováno v dramatický příběh, jehož obrazy vyvolávají dojem filmových scén. Zpracování tématu si nezadá s autorovým zdařilým psychologickým prokreslením všech postav.
Karel Pecka se stal jednou z výrazných postav české literatury. Svoji literární dráhu započal v šedesátých letech, kdy mu vyšly první knihy. Po letech nedobrovolné odmlky vycházejí v devadesátých letech znovu. První vydání dosud nikdy nepublikovaných povídek z pozůstalosti autora navazuje na úspěšné Malostranské humoresky a autorovýmcharakteristickým stylem reaguje na polistopadový vývoj v Čechách, viděný nejen očima Peckových malostranských postaviček. S žánrovými fotografiemi Stanislava Tůmy.
Autorka líčí příběh o muži, který je pojmenován podle svých iniciál - I.Q. Vypravěčka popisuje jejich společné soužití v jednom z newyorských ghett a jeho prostřednictvím zblízka poznává, jak život v takovémhle prostředí vlastně vypadá a jak je těžké do něho zcela zapadnout. Velmi podstatnou roli mají v celém díle drogy.
Autor ovlivněný především filosofií A. Schopenhauera a F. Nietzscheho a inspirováný jejich radikálním individualismem a koncepcí vůle napsal ve dvacátých a třicátých letech několik pozoruhodných próz, které právem patří do evropské literatury. Utrpení knížete Sternenhocha (1928) je fiktivním deníkem jednoho z předních velmožů říše německé na počátku tohoto století, „jenž by se byl dozajista stal nástupcem Bismarckovým, kdyby Osud nebyl vrhl na jeho cestu mohutnou osobu Helgy-Démony“.
Román byl počátkem osmdesátých let objeven Josefem Škvoreckým v Torontu a v roce 1984 vydán, poté vyšel v roce 1990 ve čtvrtém čísle revue Bestseller v Praze. Jan Křesadlo v něm (jako v mnoha jiných knihách) čerpal ze svých odborných zkušeností – v Praze pracoval jako psycholog na ambulanci pro sexuální deviace. V panoptikálním obrazepadesátých let zde chování sexuálních deviantů odráží zvrácenost totalitní doby. Bilingvní, česko-anglické vydání.
Volné pokračování kontroverzního a dnes již téměř kultovního románu "... a bude hůř ", které se odehrává v Česku začátkem 90. let. S obálkou od Vlastimila Třešňáka.
Děj se odehrává za druhé světové války, v době, kdy se lidské vlastnosti projevují stejně jako v době hlubokého míru, jenom jsou v konfrontaci s válečným děním lépe vidět. Vypráví příběh mladičkého eléva Miloše Hrmy, který na malé železniční stanici přes své milostné problémy dospívá na práh mužství...
Svěží cestopisné reportáže české spisovatelky zaujmou neobvyklým úhlem pohledu a silným osobním prožitkem z dlouhodobého pobytu v Thajsku. Po vlastním prožitku emigrantského tábota v Trainskirchenu v Rakousku byla autorka zaujata myšlenkou navštívit uprchlické tábory v jihovýchodní Asii. Z amerického exilu v 80. letech navštívila Thajsko. Z původního měsíčního víza si prodloužila pobyt až na rok a procestovala a prožila Thajsko ve všech jeho podobách. Žila i mezi obyčejnými lidmi v horských oblastech a ujasnila si i svůj přístup k životu a vlastní problémy. Pochopila jinakost a různorodost asijského světa v jeho mnoha podobách, krásách i utrpení.
Hrdina Příliš hlučné samoty, dělník ve sběrně starého papíru Haňťa, pracuje pětatřicet let ve sklepení sběrně u stařičkého lisu. Z hromad starého papíru zachraňuje vzácné knihy a shromažďuje je ve svém pokojíku, čte si v nich a tak je "proti své vůli vzdělán". Celá novela je vlastně vnitřní Haňťův monolog, psaný sonátovou formou se spoustou stále se vracejících motivů. Čtenář se seznámí s Haňťovou první láskou Mančinkou i cikánkou Ilonkou, která zmizela v koncentračním táboře. Je svědkem každodenního zápasu s horami papíru i s nekonečnými džbány piva, vyslyší Haňťovy citace filozofů i jeho sny o důchodu, do kterého si odvede i vysloužilý mechanický lis. Práce je pro Haňťu rituál, balíky slisovaného papíru jsou umělecká díla, v jejichž útrobách se nacházejí poklady ducha. Moderní sběrna, kterou Haňťa navštíví, jej děsí neosobností a sterilitou, nedovede si takovou práci představit, proto, když je přeřazen do sběrny čistého papíru, kde již nebude moci objevovat krásné knihy, je zoufalý až k sebevraždě...
Román autora kultovní knihy "... a bude hůř" o šmírování a lidských osudech v temných dobách. Román o šmírování a lidských osudech v temných dobách. Kniha popisuje dění v době okolo roku 1977, kdy mnozí lidé podepsali Chartu 77 a poté byli vězněni. Současně kniha vypráví o životě Mutanta - člověka, který šmíruje již od věku dospívání. Prolínají se zde tři různá dějství - dětství, dospívání a současný život Mutanta. Na konci je popsán rozhovor mezi bývalými kamarády, z nichž jeden měl za úkol Mutanta sledovat a poté chodil na StB vše hlásit. Je zde popsána absurdita věznění Mutanta.
Nová sbírka povídek, tentokrát zasahující i do oblasti sci-fi. Golpotoni vznikli na přelomu druhého a třetího tisíciletí, kdy na příkaz Světové unie byli odchytávání jedinci, kteří trávili delší čas v podřadných restauracích – naši čtyři hrdinové byli odchyceni při veliké šťáře v restauraci Břežanka (oblíbená to pivnicespisovatelova), pak byli uspáni, do lebky vsunuta jim disketa a k jednoduché práci určeni ......
První vydání Bondyho memoárů z r. 1981, v nichž undergroundový básník popisuje svůj dramatický život v letech 1947-1957. Kniha zároveň poskytuje obraz významné části neoficiální kulturní scény první poloviny 50. let.
Druhé vydání povídkové tvorby Jana Pelce. Kromě té, která již vyšla pod tituly...a povídky, ...a máš mě rád? a ...a golpotoni táhnou, tvoří více než třetinu povídky mimo tuto sbírku nevydané.
Nikola sloužil za války u uherského pluku, ale protože nehodlal nasazovat vlastní život pro cizí pány, rozhodl se dezertovat. Začal se pak živit zbojnictvím a v okolí se začala roznášet legenda o kouzelné větvičce, jež od jeho těla odráží kulky...
Knížka obsahuje dvě prózy, které osobitě reagují na konec války a poválečný vývoj české společnosti očima mladé generace, zklamané ve svých představách a nadějích. Obě povídky spojuje motiv setkání s Amerikou v podobě amerických vojáků, kteří se nakrátko objevili po osvobození jako příslib jiné a zářivější budoucnosti.Druhá z próz se odehrává krátce po únoru 1948 a autor v ní rozehrává osudy postav, které se musejí obtížně vypořádávat s novým systémem, se svými citovými problémy i obavami z budoucnosti. Škvorecký kreslí detailní obraz určité části rozpolcené české společnosti, z níž se zaměřuje především na mládež, koketující v nadšené poválečné euforii se svými západními vzory a prožívající první okouzlení z tradičního fenoménu americké kultury - jazzu.
Trojice nových rozsáhlejších povídek. První povídka Padlý anděl líčí setkání zbloudilého vyslance nebes s dvojicí ztracených nešťastníků, druhá Poslední kouř ukazuje smutný konec kuřáků v EU a poslední Nekonečný vesmír je kosmická cesta pilota a jeho panovačné velitelky, zakončená kontaktem s feministickou civilizací. Knihaje doplněna autorským DVD, které obsahuje zfilmované první dvě povídky. Jako bonus jsou přidány groteska Sen starých mániček, první videoklip skupiny A bude hůř Anděl strážnej a řada fotografií. První DVD ze studia KOPE (Kostič – Pelc) má celkovou délku cca 60 minut.
Kniha Jana Pelce o cestě na Havaj. A nejen o ní. Autor doplnil cestopis vzpomínkami na svoji životní cestu, cestu po vlastním osudu. Vrací se k prvním setkáním s alkoholem, undergroundem, emigrací, panem Tigridem a návratem do Čech. Havají projíždí jako poutník po zemi zaslíbené, beznadějně se do ní zamiluje a rozhodne se nevrátit se a znovu prožít začátky v cizí zemi. Kniha je doplněna mnoha fotografiemi.
Kniha vědecko-fantasticko-heretických povídek Kacířské nápady o mimozemšťanském pinožení a vyzpytatelnosti lidského osudu. O dramatické ztvárnění Kacířských nápadů se v současné době stará Krutodivadlo Kachny! Autor je scénárista (mimo jiné Kriminálka Anděl) a spisovatel.