Zase bílý kříž ve dveřích vyloupené banky… V londýnském podsvětí objeví se propuštěný zločinec. Vytvoří si svoji tlupu v boji s obávaným Dickem, jemuž se dosud nikdo neodvážil vzdorovat. – Loupež za loupeží a všude bílý kříž. Kdo unesl před pěti lety dítě známého lorda a kde je to dítě? A konec – budete jím tak překvapeni jako spokojeni. Bílý kříž je detektivní román Eduarda Fikera, jímž si plným právem zasloužil jméno „český Wallace“.
Westernový příběh chlapce Bunny Shorte, který před dvaceti lety byl svědkem zavraždění svých rodičů zločinci z tkz. Jestřábovy tlupy. Po dvaceti letech dojde k odhalení pachatelů a důvodu zločinu.
V dobrodružném příběhu jde o zneškodnění bandy tuláků a odhalení jejich spiknutí, které má přivodit smrt nevinných lidí. Hrdinou je desetiletý chlapec, který utekl od svých poručníků a vypravil se za svou matkou. Při svém putování se setká s tajemným tulákem... 3. vydání.
Dva dobrodružné příběhy s detektivní zápletkou. V prvním příběhu jde o zneškodnění bandy tuláků a odhalení jejich spiknutí, které má přivodit smrt nevinných lidí. Hrdinou je desetiletý chlapec, který utekl od svých poručníků a vypravil se za svou matkou. Při svém putování se setká s tajemným tulákem. V druhém příběhu, odehrávajícím se v Americe, se nezaměstnaný bankovní úředník spolu se svým psem dostane do luxusního hotelu, který je přepaden bandou lupičů. Za pomoci psa se mu podaří přivolat policii a zachránit majetek přepadených.
V dobrodružném příběhu jde o zneškodnění bandy tuláků a odhalení jejich spiknutí, které má přivodit smrt nevinných lidí. Hrdinou je desetiletý chlapec, který utekl od svých poručníků a vypravil se za svou matkou. Při svém putování se setká s tajemným tulákem...)
Utopický román s detektivní zápletkou vypráví o muži, který si v krizové životní situaci nechá do nosu transplantovat dokonalejší čichový orgán psí a stane se tak schopným detektivem. Autor, jenž občas vtipně do děje vstupujea diskutuje se čtenářem o potížích tvůrců smyšlených příběhů, líčí s jistou dávkou humoru nejprve vlastní zrození „čichače“ a pak na jednoduchém detektivním příběhu předvádí přednosti takto zdokonalené lidské bytosti i jejíperspektivní možnosti v širší lidské činnosti.. (www.pitaval.cz)
Nikdy nevydaná kniha populárního zakladatele české detektivní školy Eduarda Fikera, vychází šedesát let od svého vzniku. Román Hloubka měl šanci se stát charakteristickým dílem české beletrie předúnorové doby. Bohužel byl rukopis dokončen příliš pozdě a v tehdejších poměrech nebyla šance na jeho vydání. Na zdánlivě banálnímpříběhu s detektivní zápletkou o pokusu vytvořit lepší svět pomocí odvaru z tajemné rostliny, autor barvitě líčí náladu ve společnosti v Československé republice v době mezi 2. světovou válkou a únorovým pučem. Přestože se jedná o dílo hlubšího významu, než běžné Fikerovy detektivní příběhy, autor nezapře svou profesionalitu, smysl pro dramatičnost a humor. Kniha se tak čte jedním dechem od první do poslední stránky. Rukopis nalezený v pozůstalosti autora byl upraven za pomoci Mileny Vojkové a Pavla Janáčka z Ústavu pro českou literaturu Akademie Věd ČR.
Major Kalaš s nadporučíkem Vargou vyšetřují příčinu úmrtí zajetého muže. Jak probíhá vyšetřování, kriminalisté zjišťují, že zde nepůjde pouze o jednu obyčejnou vraždu, ale i o špionáž a o válečnou minulost. Podle této špionážní detektivky byl natočen film Strach (1963), režie Petr Schulhoff
Are Bronson byl nejlepší ze všech v Toronsonu, v pekelném prostoru Alasky po obou březích Yukonu. Když vyhořel srub čtyř bratří Haileghových, nedaleký srub Are Bronsona to odnesl také. Vydal se s nimi pro klády na novou stavbu. Od umírajícího zlatokopa se dozvědí o novém nalezišti zlata. Začne honička mezi bratry H. a Are B., kdo bude dřív na místě zlatého nálezu.
Podtitul: Detektivní fantasie Bude-li jednou psána historie českého detektivního románu, budou v ni jistě mít své místo knihy Eduarda Fikera. Svědčí o tom i skutečnost, jak rádi sahají čeští filmoví režiséři po pracích tohoto autora. A už je také řečena celá charakteristika Fikerovych knih s kriminálními náměty: spád, napínavost, střídání scén, dramatičnost, překvapeni – nečekaný závěr. Čili vlastnosti, které jsou prapodstatou dobré lehké četby, k níž detektivka patří. V knize Monsieur La Mort opustil Fiker české prostředí. Willy Cadman své první zločiny páše ve Francii a pak svou neblahou činnost přenáší do Anglie. Je to jeden z těch noblesních darebáků, jimž bystrý vtip, drzá odvaha a vnějšková elegance pomáhají. To už kladná postava historie, člen Scotland Yardu Tipton je docela lidský a živoucí. Není na rozdíl od svých mnoha a mnoha knižních kolegů neomylný; neproměňuje se mu také ihned všechno, na co sáhne, pod rukama v úspěch. Ale má vtip. Opravdový, suchy anglický vtip. Logický sled myšlenek a smysl pro humor. Snad nejsilnějším momentem této detektivky je, jak se Fikerovi podařilo vykouzlit bez dlouhých popisů charakteristické ovzduší londýnského podzemí. Při tom však má „Monsieur la Mort“ všechny náležitosti detektivky i se všemi nadsázkami a nezbytnými hrůzami. Ale nad tím vším se stále klene jakýsi úsměvný smírný humor, který nikdy neopouští žádnou z postav, ba ani zločince. Jenž, dopaden a usvědčen spravedlností, jak ani jinak ve správné detektivce nemůže být — počítá svůj život už jenom na minuty. Díla Eduarda Fikera s detektivními náměty mají už mezi příznivci lehčí četby mnoho ctitelů. Ale možno očekávat, ze jejich řady se rozmnoží, neboť Monsieur La Mort je knížka již možno označit z práci tohoto autora za jednu z nejlepších. anotace z přebalu knihy 1946
Autor šťastně zakotvil svůj humor v obtížích mladého inženýra Jaroslava Dunta a jeho partnerky Věry Kajetánové, kteří na stopě tajemného "muže s kuželkou" dostanou se až k malému kočovnému cirkusu. Poněvadž je nutno vetříti se do jeho zákulisí, bere na sebe mladý párek masku artistů.
Hrdinou románu, který se pohybuje na dobrodružné stezce mezi životem a smrtí v napjatém ději s kriminální zápletkou, je jeden z druhů kanadských dřevorubců, strážce lesů Jan Šimek, zvaný Greedy.
Hrdinou románu, který se pohybuje na dobrodružné stezce mezi životem a smrtí v napjatém ději s kriminální zápletkou, je jeden z druhů kanadských dřevorubců, strážce lesů Jan Šimek, zvaný Greedy.
Detektiv Bert Crome má za úkol od šéfa Scotland Yardu zjistit, jestli německý diplomat není zároveň špiónem. Bert se rozhodne za pomoci známého kapsáře Jamese prohledat vyslancova zavazadla s nápisem „Neklopit!“, ale tím jen uvede do chodu složité pátrání
Nové vydání kriminálního románu z periferního prostředí předválečné Prahy. Obchodní zástupce, který udělal bankrot a je bez prostředků, prosí svého švagra o pomoc, avšak je odmítnut. Přespává a dostává stravu u muže, kterému v kritické situaci pomohl, přičemž zpočátku neví, že je to vůdce lupičské bandy. Když se to dovía je vtažen do loupeže, kterou provázejí dvě záhadné vraždy, je natolik tělesně a duševně zruinován, že se nezmůže na odpor... Román v přesvědčivě psychologické motivaci líčí vznik, provedení a následky zločinu. (www.pitaval.cz)
Detektivní román z prostředí anglického zámku a anglického venkova po první světové válce. Detektivní zápletku zde tvoří odkaz anglického boháče, který odkazuje obrovské jmění svým dědicům takovým ustanovením, podle něhož nemá být rozděleno. Z těchto dědiců však jeden zemře za záhadných okolností a druhý, jeho dcera, prochází řadou nehod, z nichž mnohá jen náhodou nebyla smrtelná. Dodatečné pátrání po příčině dědicovy záhadné smrti odhalí dvě smrti další a celý případ posléze vysvětlí. (www.pitaval.cz)
Ochráncem nebohých je v tomto detektivním románu z anglického prostředí muž, který se nejen ujímá uprchlých trestanců a jiných kriminálních živlů, poskytuje jim úkryt a prostředky, aby z nich mohl založit zločinecký gang, ale když je to nutné, vhodné zločince sám osvobozuje. Je to tentýž proslaveny zločinec Ted Brent a tentýž stíhající ho vrchní inspektor Scotland Yardu T.B. Corn s pobočníkem Jerome Hogathem, které zná čtenář z autorova románu Pán stínů. Ochránce nebohých byl prvním románem Eduarda Fikera, napsal jej v roce 1933.
Velké překvapení pro tisíce nadšených čtenářů Eduarda Fikera, který napsal zcela nový detektivní román, v němž bojují a vystupují staří známí: T.B. Corn a Ted Brent. A jsou situace, kdy nestojí proti sobě, nýbrž bok po boku čelí neznámému nebezpečí. Ohnivá maska je detektivka, která způsobila sensaci i v Anglii. Ohnivá maska...celý text
Známý spisovatel detektivních románů přináší tentokrát se zajímavou zápletkou i veselou zábavu při sledování komplikací, které nastanou panu Ludvovi Lácemu, autoru 321 detektivek, jeho ženě Lole a policejnímu inspektorovi Kamilu Čepelákovi. Tito hrdinové jdou zachránit Lácovu víkendovou vilu od loupeže, jejíž plán byl přece jen předem vyzrazen, ačkoliv pečlivě připravován pražským zločineckým podsvětím. II. vydání
Pro svůj detektivní román se špionážním pozadím zvolil autor anglické prostředí těsně před druhou světovou válkou. Známý zločinec se za předpokladu, že se mu včas podaří uprchnout, dává zajmout a odsoudit k smrti oběšením, abysvou smrtí obelstil Pána stínů, tj. mstu nacistické špionážní organizace, kterou vybudoval a zradil.Poprava se však na rozkaz vyšších míst nevykoná a Scotland Yard se s tímto zločincem spojuje, aby organizaci zlikvidoval.
Paní z Šedivého domu je ukázkou typické detektivky z 30. let, ovlivněné anglickými klasickými vzory. Hrdinou je slavný detektiv T. B. Corn se svým nezbytným pomocníkem, s nímž vyřeší složitý kriminální případ. Dokáže, že za předstíranou sebevraždou se skrývá rafinovaný zločin.
Bývalý policejní inspektor Logarithmus Lewis Cirne přijal pozvání mladého Tomáše Dance na usedlost, která patřila jeho rodině již několik generací. L. L. Cirne měl za úkol zjistit, kam ukryl jejich pradědeček rodinné jmění před modrokabátníky. Vydali se na Badeith,kde bydlel jeho starší bratr s rodiči. Po příjezdu se dostali do vírunečekaných událostí a L. L. Cirne se rozhodne, že ......
Na kilometru 297.3 poštovní vůz explodoval. Ohnisko výbuchu bylo zcela jistě uvnitř vozu, a to v jeho přední polovině. Bylo použito směsi dvou tuhých výbušných látek, hexogenu a tritolu … Příběh Série C-L … staví na bystré, aplikované logice i na charakteru Velkého detektiva, jímž se stal muž sice vnějškově nenápadný, ale plněhořící pro romatiku svého řemesla. (www.pitaval.cz)