Hrdinou románu, je profesor, který je pro nekompromisní postoje přeložen z gymnázia na devítiletku a propadá trpné odevzdanosti v osud a kterého teprve krize v manželství a vztahy ve škole přinutí k novému postoji k životu. Román ze školního prostředí je ironickou sondou do běžného života učitelského sboru maloměšťské devítiletky v polovině šedesátých let.
Příběh o pracovních i rodinných problémech, s kterými se potýkali vedoucí pracovníci v dobách socialismu. Nyní se ocitáme na stavbě jaderné elektrárny Dukovany. Podle této knihy byl natočen film Atomová katedrála.
Příběh samolibého muže, v jehož milostném životě se bez hlubšího vztahu střídají kolegyně, milenky, přítelkyně, aniž by prožil opravdovou lásku. Teprve ve vyšetřovací vazbě má možnost přemýšlet o svém vztahu k životu a především ženám, které tolikrát zrazoval.
Román populárního spisovatele Stanislava Rudolfa Budu na tebe čekat, lásko! je vyprávění o šestnáctiletých dívkách, které chodí společně do jedné třídy střední školy a ve volném čase i na aerobik. Spisovatel ve své nové knize zachytil jejich osudy, lásky a trápení nejen s nebývalým pochopením, ale i se smyslem pro legraci a trapasy, o které nemají hrdinky nikdy nouzi.
Příběh samolibého muže, v jehož milostném životě se bez hlubšího vztahu střídají kolegyně, milenky, přítelkyně, aniž by prožil opravdovou lásku. Teprve ve vyšetřovací vazbě má možnost přemýšlet o svém vztahu k životu a především ženám, které tolikrát zrazoval
Kniha kreslených seriálů a komiksů, které od konce šedesátých let ilustroval český malíř Gustav Krum. Obsahem publikace: "Gustav Krum", je životopis tohoto českého malíře a ilustrátora. Ten se od r. 1969 věnoval kresleným seriálům, později komiksům vydávaných v různých časopisech. Současně kniha mapuje vývoj tohoto specifickéhoknižního žánru v bývalém Československu. Publikovány jsou zde i následující oblíbené tituly: "Tarzanův návrat", "Věznice Parmská", "Vinnetou", "Kapitán Blood" a "Král Madagaskaru".
Chcete číst o velké lásce? Máte rádi dramatické příběhy ze života mladých dívek či žen? Dokážete se s chutí zasmát nad humornou scénou, či dobrým vtipem? Milujete knihy, které se čtou jedním dechem? ANO? V tom případě Vám doporučuji román "Jak jsme poslouchali noc", který je již 38. knihou Stanislava Rudolfa. Autor v něm líčípříběh osmnáctileté Romany Houskové, která úporně hledá toho, kdo by ji bezelstně a napořád miloval a komu by i ona mohla nabídnout svou lásku.
Zuzana a Jana zahlédly učitele, jak bije jednoho žáka. Zuzana napsala o tomto incidentu do školních novin. Všichni však odmítali této zprávě věřit - i ředitel, který si kvůli tomu zavolal holky na kobereček. Zuzana si stála za svým, avšak Jana prohlásila, že nic takového neviděla... Tímto se kamarádství mezi holkami úplně rozpadlo.
Prázdninová komedie o holkách krásně praštěných. Patnáctiletá Kateřina Krásná žije se svými rodiči - kastelány na hradě Krabonoši. Je otrávená pomyšlením, že stráví svoje prázdniny v neútulné pokladně hradu. její - podle jejího názoru - nudný život na Krabonoši je narušen příchodem studenta Petra, který by měl na hradě dělat průvodce. Katka se do něj zamiluje a marně se snaží upoutat jeho pozornost a to opravdu všemi způsoby...
Knížka pro správné holky. Zábavná procházka tím nejlepším, co Rudolf napsal a doprovodil úryvky z dopisů zamilovaných čtenářek, vtípky a fóry, které posbíral na svých čtenářských besedách.
Kniha obsahuje tři novely: Jedináček, Poštolka Siky a Malý vodní had. Humorně vyprávějí, jak se z kluka stává dospívající mladík a jak různě řeší a posuzuje konflikty a mnohé životní situace
Druhá část knihy METRÁČEK. Jitka se stále věnuje svému oblíbenému sportu - vrhání koulí a do toho studuje zdravotní školu a v nemocnici na praxi působí jako zdravotní sestra. S Honzou mají čistě kamarádský vztah, chodí spolu na tréninky i do tanečních. Vše je v pořádku až do chvíle, kdy Jitka začne mít pocit, že už ji Honzanemá tolik rád...
Známý dívčí román nás zavede na malé město, v němž žije Jitka Pažoutová, dívka s nadváhou a řadou komplexů. Jeden turnaj ve vybíjené však změní vše – přinese jí lásku, úspěch v sportovním oddíle a především tak potřebné sebevědomí. Příběh o dospívání, nacházení se, lásce i zradě.
V druhém vydání zajímavé knihy od jednoho z našich nejznámějších spisovatelů máme možnost si přečíst a vlastníma očima posoudit běžný každodenní život čtrnáctiletého děvčete. Hanka Kořínková, žákyně 9.A základní školy v Rybíně, má stejný život jako jiná děvčata v jejím věku. Zamilování, hádky s rodiči, problémy ve škole, nesnášenlivost s kamarády – a to všechno máte možnost se podělit v této knize s její hlavní hrdinkou. Děj začíná Hančiným udělením dvojky z chování za rezignaci na písemnou práci za matematiky . Od té doby se jí vše přestane dařit. Proto ji překvapí seznámení a později i intimnější vztah ke studentovi průmyslové školy, Petrovi. Avšak tento vztah není tak pevný, aby snesl tíhu Hančina náhlého měsíčního pobytu v nemocnici. A tak se pro Petra stává hvězdou číslo jedna plavovlasá kráska, Silva. Teprve později si Hanka uvědomuje, jak nepodstatný je pro ni takový vztah. Vždyť se nikdy nemusí cítit osamělá, má přece sama sebe a také jsou zde její přátelé, rodiče, bráška, …
Spisovatel Stanislav Rudolf se v životě setkává s nejrůznějšími lidmi, s mimořádnými osobnostmi i s nenápadnými, obyčejnými bytostmi. K jeho autorským přednostem patří schopnost odhalit lidské charakterové rysy, krásu, vtipnost i zajímavé životní osudy. Čekají vás i v této nové knížce. A brzy také rozluštíte hádanku, proč autor pro ni zvolil tak provokativní název.
Souborné vydání dvou novel. Hrdinou první (Modrý déšť) je čtrnáctiletý chlapec, který prožívá první lásku a střetává se s prvními životními překážkami a konflikty s okolím. Druhá (Jedináček) zachycuje niternou problematiku třináctiletého chlapce, který ve své osamělosti touží po sourozenci. Obě vyprávění spojuje bezprostřednost podání, jemný humor a svěží jazyk. Ilustrace: Jiří Pavlík
Román o současné mladé ženě. Autor sleduje životní osudy hlavní hrdinky od jejích studentských let až do doby, kdy jako vdaná žena a matka je nucena řešit velice vážné problémy.
Tento dívčí román vypráví o Petrovi Vaníčkovi a o jeho partě ze školy. Chodili do 9. třídy ve Stříbrovicích a měli se rozhodnout kam na studia. Petr chtěl jít na fotbalovou školu, protože ho moc baví fotbal, ale žádná tam nebyla. Petr se často chodíval pochlubit, jak hrál, sousedovi panu Podolskému. On prý také hrával fotbal 1. liguza Polaban Nymburk. Nebyla to pravda, protože Polaban Nymburk 1. ligu nikdy nehrál. To mu řekl pan učitel Velíšek. Velíšek byl nejsprávnější učitel na škole. Celá jejich parta si zřídila klubovnu v jejich bytovce, tam kam se ukládají kola. Měli tam pingpongový stůl, kde trénovali. Byl to nápad pana Podolského. Druhý stůl měl jen Patrik a u něj se hrát nesmělo. Zanedlouho pan Podolský zemřel. Bylo jim to líto, protože to byl hodný pán. A tak se paní Podolská rozhodla, že jim přenechá jednu místnost, aby se s bráchou nemuseli mačkat v jednom pokoji. Bratr se jmenoval Ludva a studoval hotelovou školu. Museli jedny dveře k sousedce zazdít a jedny prokopat. A tak s tátou zazdívali, jelikož on byl stavbyvedoucí, takže věděl jak na to. Docela to Petra bavilo a tak se řekl, že půjde do učení na zedníka.
V románu vypráví příběh sedmnáctileté studentky gymnázia, která kvůli své lásce k ženatému muži přestane plnit své studijní povinnosti, ulejvá se, podepisuje si omluvenky, sklízí jednu pětku za druhou, zkrátka řítí se do neodvratného průšvihu. Vzpamatuje se teprve pod surovým nárazem skutečnosti, který rozmetá její naivní představy a sny...
Originální pomůcka pro žáky, studenty a jejich rodiče. Obsahuje vypracované vzory domácích slohových prací od 3. třídy základní školy až k maturitě, jak je požadují osnovy českého jazyka.
Známý autor dívčích románů vypráví o senzitivní patnáctileté Lucii, která se nechá natolik ztrémovat, že propadne při zkoušce na gymnáziu, i když v deváté třídě patřila mezi nejlepší žáky. Stane se pak hospodyňkou v domácnosti svých rodičů a chůvou malého synovce. Své postavení bez perspektivy nese velmi těžce, ztrácíkontakt s přítelkyněmi, i chlapce Petra, svůj tajný idol. Ale v závěru knihy je i řešení v jejím mladém životě. Nachází odvahu znovu se pokusit o studia, bez zahořklosti obnovuje kontakt s přítelkyněmi a sbližuje se se svým obdivovatelem Zdeňkem. Zbavuje se pocitu vyřazené a poznamenané. Roční zkušenosti, kdy se od ní vyžadovala odpovědnost jako od dospělé uspíší patrně její zmoudření. 22-017-77
Je to zajímavý příběh, který vypráví o osudových láskách Romany, hlavní hrdinky. Romana se zamiluje do Davida. Až pozdě zjistí, že není takový, jaký se na první pohled zdál (alespoň jí), ale že je to hrozný děvkař. Romana se stala jeho "obětí číslo 11" Pak se objeví Viktor...
Víte, co umí natropit dnešní 15letý kluk, když si postaví hlavu a dostane se do sporu s rodiči? A když ty rodiče taky nejsou zrovna ideální, mají své představy o synově budoucím povolání a nenajdou si dost času a trpělivosti, aby se s chlapcem dohodli a nechali ho jít za jeho zálibami? O tom nám vypráví Stanislav Rudolf v novele Ententýny, která byla zfilmovaná. V druhé próze, Nepřeletí mne ptáci, zase dorůstající chlapec Honza, mineralog a houslista, odmítá smířit se s nastávajícím mužem své rozvedené matky, žárlí, staví se na zadní a vyvádí všelijaké pošetilé kousky a směšné hlouposti. Oběma chlapcům pomáhá v jejich pubertálních trablech kamarádská parta, a hlavně rodící se první láska. Stanislav Rudolf vypráví oba příběhy bez zbytečného dramatizování s pochopením druhé strany a s velkou dávkou humoru. Zná dobře svět dnešních mladých, jejich život ve škole, v partě i v rodině, jejich druh humoru, drsná gesta i slang, pod nimiž se obvykle tají velká dávka citovosti a zranitelnosti srdce.
Tento příběh je o 15-leté Mileně, která má tatínka ve vězení. Netrpělivě čeká, kdy se vrátí. Mezitím se ale dobře baví. Má svého chlapce a partu. Několik lidí ji odsuzuje za to, že je její otec ve vězení, a to dokonce i její učitelka. Když je se třídou na brigádě, potká nového kluka. Kluk se jí snaží zavděčit, ale Milenaho nemá ráda a vůbec se jí nelíbí. On za ní jezdí a učí ji jezdit na motorce. Milena ho začne ho brát jako skvělého kamaráda.Ani jí nevadí, že její parta se rozpadá...
Psychologická novela se soustřeďuje na otázky vzájemné lidské odpovědnosti a mezilidských vztahů. Inženýr Roček se po těžké autohavárii dozvídá, že není vhodným dárcem části své míchy pro svoji šestnáctiletou zraněnou dceru, neboť není jejím pokrevním otcem.
Tato kniha má svou předchůdkyni. Jmenuje se Krásky a jejich superlásky aneb To nejlepší z Rudolfa. Protože měla mezi čtenářkami různého věku (ale i čtenáři) přímo neuvěřitelný úspěch, rozhodl se autor vydat její pokračování pod názvem Postýlka pro dva. Je to další výběr toho nejlepšího z Rudolfových knih pro dívky, slečny aženy, ukázky z dopisů, které dostává, vtipy a fórky, jež slyší ve školách, když hovoří s děvčaty na čtenářských besedách. Také tato kniha by mohla nést aktuální anglický podtitul The best of Rudolf (2). Ale Postýlka pro dva zní líp a nabízí víc.
Kniha Pozor, kočky! obsahuje tři romány. První, nazvaný ANEŽKA, vypráví příběh odstrčené vesnické dívky, která se pokouší získat přízeň a snad i lásku spolužáka Radúze. Hlavním hrdinou druhého románu ZÁZRAČNÉ DÍTĚ, je chlapec se zdánlivě neobyčejnými schopnostmi. Dokáže zázračně uzdravovat, předpovídat kdo bude veškole zkoušený, uhádnout neskutečné věci. Ovšem jen do té doby, než do děje vstoupí půvabná Veronika... Třetí román POZOR, KOČKY! zavádí čtenářky na správný mejdan mezi čtyři děvčata a čtyři kluky, kteří právě oslavují šestnácté narozeniny kamarádky Terezy. S něhou a humorem zachycuje autor všechny taje holčičího světa a různé proměny lásky
Osmnáctiletá Simona se lehkovážně rozchází s chlapcem. Pozdě si uvědomí, že to, s čím si nezávazně pohrávala, byla asi skutečná láska. Horlivá touha zapomenout ji přivádí do náruče muže, pro něhož je pouze zdrojem rozkoše, a který ji klidně opustí, když ho nejvíc potřebuje.
Knížka nás zavádí v této době na jeden z mnoha internátů u nás. Hlavní postavu zde vytvořila Lenka, na které autor poukazuje na problémy šestnáctileté dívky. Dan patří mezi ty chlapce, kteří jsou nerozvážní a občas i zalžou. Mezi hlavními postavami (Lenkou a Danem) vznikl velice upřímný vztah. Oba si myslí, že je nic nemůže rozdělit. Mají i stejné záliby. Avšak Dan náhle zradí a Lence nezbývá nic jiného než zamyšlení nad uplynulými dny.
Román o manželských problémech. Hrdinkou příběhu je Jana Keplerová, které zemřel manžel, jehož milovala. Když probírá po pohřbu pozůstalost, zjistí, že ji podváděl s mladou půvabnou dívkou...
Ano, taková je dnešní mládež! Dravá a náročná, přímá v jednání, často drze odmlouvající, někdy zbytečně unáhlená ve svém rozhodnutí, ale především milující i milovaná, zraňovaná láskou a zas překypující štěstím a dobrou náladou...Přesně taková je i hlavní hrdinka románu Stanislava Rudolfa Ráj je daleko. Její dramatický a často až bolestivý život vykreslil autor s citlivým pochopením a současně i s humorem. Na knihu navazuje román Jak jsme poslouchali noc.
Jako všechny předcházející nese i tento Rudolfův román všechny znaky autorovy tvorby pro dívky a mládež: odehrávají se v něm první velké lásky, kují se životní plány, přicházejí trpká zklamání. Je to román napínavý, konfliktní i plný něhy s notnou dávkou skejťáckého humoru.
Dívčí román vypráví o světě patnáctiletých dívek. Hrdinka, jejíž zájmy tvoří škola, písničky a tanec, prožívá milostné okouzlení k chlapci, jenž vyniká nejen zjevem a sportovními výkony, ale i odvážnými sny. Jejich citový vztah prochází zkouškou odloučení, když ji rodiče proti její vůli pošlou na prázdniny do pionýrského tábora - do Údolí žab. Identifikační číslo tohoto vydání knihy je 27-012-74 .
Tohle je kniha, ve které se odehrává příběh převážně ve školním internátě. Je to o dívkách, které mají problém nejen s kluky. Na tomto intérnátu se odehraje dramatický příběh uprchlého chlapce. Uteče samozřejmě do dívčího internátu. Ale vleze omylem do dívčích sprch, kde se bude sprchovat jedna z našich hlavních hrdinek. Protože byla velmi okouzlena, dovolila mu ukrýt se u nich v pokoji. To by bylo nebezpečné, protože by mohli na chlapce učitelé přijít. Proto se rozhodli ho uschovat na sesterně, kam nikdo nechodí. Ukradly klíč a naše hrdinka se s ním do sesterny zavřela. Byla znásilněna. Mezitím se v ředitelně objevil ředitel vojenského tábora. Oznámil, že hledá uprchlíka. Samozřejmě, že našeho hrdinu. Poté se prohledala celá škola. Jakmile už chtěli otevírat sesternu, chlapec udělal jenom jednu věc, kterou by jste jistě nečekaly.
V bbartím podání je jeho tvorba prezentována "tradičně" nechronologicky, a to v následujícím pořadí - Věznice Parmská (vycházela v týdeníku Květy v roce 1970), Kapitán Blood (v témž roce čtrnáctidenně na zadní straně polovojenského Zápisníku), Král Madagaskaru (v měsíčníku Pionýrská stezka v letech 1975-77), Tarzanův návrat (v Zápisníku 1968-69) a Vinnetou (tamtéž 1964-66). Torzo komiksu Nervy jako špagáty je zmíněno s ukázkou pouze v pečlivém úvodu knihy.