Služby poskytované zákazníkům, přístup prodejce a celé firmy, to, jak nákup proběhl a co jsme v jeho průběhu zažili, všechny pozitivní a negativní prožitky spojené s nákupem - právě to je pro zákazníka rozhodující, když zvažuje, u které firmy bude nakupovat. Firmy a...
Předložený manuskript vznikl na základě spolupráce Vysoké školy ekonomické v Praze a Zurich University of Applied Science (ZHAW). Obsahuje nejprve popis projektu a jeho cíle, poté dává nahlédnout do východisek týmu VŠE v Praze, a nakonec v jednotlivých kapitolách představuje celkový model k dlouhodobé podnikové odpovědnosti, ve které jsouintegrovány rovněž nejdůležitější přístupy k podnikatelské etice.
Mezinárodní kolektiv autorů vymezuje standard české podnikové kultury, originální typologii našich vlastních způsobů pracovního jednání, sociálního chování a myšlení. Na řadě praktických příkladů a případových studií autoři konfrontují tento standard s podnikovou kulturou německou, rakouskou a americkou a formulují metodické postupy usnadňující interkulturní komunikaci, spolupráci představitelů různých kultur v mezinárodních podnicích.
Úspěšná česko-německá autorská dvojice se ve 2. aktualizovaném vydání úspěšné monografie zaměřuje výlučně na německou a českou kulturu, resp. jejich odlišnosti, které jsou nejčastějším zdrojem vzájemných nedorozumění. Navazuje na své předchozí knihy, v nichž formulovala základní kulturní standardy české a německé kultury, a nyní tyto standardy promítá do konkrétních pracovních a manažerských situací. Vychází z rozsáhlých zkušeností z česko-německých firem a institucí a nejnovějších empirických výzkumů zaměřených na klíčové situace v managementu a personálním řízení a na různých příkladech z reálného života česko-německých firem nabízí řešení četných problémů manažerů i zaměstnanců. Komunikace v organizacích bývá často zdrojem mnoha potíží a příčinou řady problémů, z nichž se mnohdy vyvinou konflikty nezměrné šíře, někdy i obtížně řešitelné. Vzájemné nepochopení a nedorozumění, odlišné vidění a interpretace jednotlivých událostí, rozdílné způsoby řešení pracovních a osobních sporů – to je jen nepatrný výčet těchto obtíží, s nimiž se denně setkáváme a které výrazně ovlivňují výsledky společné práce.
Učebnice předních vysokoškolských pedagogů zaměřená na analýzu psychologických a sociologických aspektů řízení se vedle předmětu a vývoje manažerské psychologie a sociologie zabývá problematikou jednotlivců i skupin v pracovním procesu, osobností manažera, strukturou a dynamikou organizace i aplikací sociologických a psychologickýchmetodických postupů na oblast managementu. Pozornost je rovněž věnována procesům komunikace a ovlivňování a oproti předchozím vydáním i otázkám týkajícím se specifických manažerských aplikací (jako jsou např. management diverzity, psychologie podnikání, poradenství v organizaci a na trhu práce). Učebnice, určená především studentům vysokých a středních škol nejen ekonomického zaměření, je obohacena řadou praktických příkladů a případových studií. (Zdroj: http://www.mgmtpress.cz/personalistika-psychologie-vedeni-lidi-kariera/eva-bedrnova-ivan-novy-psychologie-a-sociologie-rizeni/)
Praktická příručka pro manažery a podnikatele setkávající se denně s projevy sociální reality, a zároveň moderní učebnice nejen pro studenty vysokých škol ekonomického, technického i humanitního zaměření, kteří se v rámci základních kursů seznamují se sociologickými aspekty své budoucí profesionální dráhy. Autoři se v knize soustřeďují na sociologické aspekty práce, organizace a řízení, na sociální jevy, systémy a instituce spojené s ekonomickými činnostmi a procesy. Zajímá je také sociokulturní systém, sociální stratifikace, metodologie empirických výzkumů. Přínosným tématem je pohled na sociální a pracovní mobilitu, zaměstnanost a pracovní adaptaci. Tematicky doplňuje tuto publikaci kniha Psychologie pro ekonomy, která vznikla na stejném pracovišti Vysoké školy ekonomické v Praze.