Všechny díly Bridget Jonesové pohromadě v exkluzivním dárkovém boxu Bridget Jonesová si nejdřív píše deník a snaží se najít toho pravého, pak je s rozumem v koncích a nakonec láskou šílená. Ve třiceti i v padesáti zůstává stejná – stejně ztřeštěná, stejně sexy. Neustále zažívá milostné eskapády, počítá vypité skleničky vína a sleduje svoji váhu, ať je single nebo šťastně vdaná. Neodolatelná Bridget zůstává prostě neodolatelně svá při všem, co dělá. Ať už hledá partnera, píše filmový scénář, nebo třeba vychovává děti.
Druhá kniha s ženskou hrdinkou Bridget má stejně jako kniha první – Deník Bridget Jonesové (česky AURORA 1998 a 2001), všechny předpoklady, aby zaujala a pobavila nejen čtenářky, ale všechny čtenáře, kteří mají rádi inteligentní humor. S hlavní hrdinkou Bridget se setkáváme v době, kdy se jí splnil sen – získala perspektivního partnera. Po měsíční známosti s Markem Darcym však zjišťuje, že není všechno zlato, co se třpytí. Trnitá cesta k získání duševní rovnováhy zralé třicátnice je opět popsaná s vtipem, sebeironií a šarmem moderní, inteligentní a chytré ženy.
Bridget Jonesová se vrací po téměř šestnácti letech na scénu. Leccos se bezpochyby změnilo, ale hodně toho zůstalo při starém. Pravda, Bridget zestárla, sama vychovává dvě děti, ale na jejím přístupu k životu se nezměnilo zhola nic. Někde pod povrchem té současné dospělé Bridget je pořád ta rozpustilá třicítka, co se po hlavě vrhá do nových dobrodružství, věří v lásku až za hrob, je magnetem na trapasy a neustále řeší svou váhu. A i když do jejího seznamu předsevzetí přibyly nové výzvy („Přestanu před dětmi varovně počítat „Raz… dva…“, aniž jsem rozhodnutá, co vlastně udělám, až řeknu „tři“…“) a některé zůstaly stejné („Nebudu jíst víc než tři Big Macy nebo panini se sýrem a šunkou ze Starbucks týdně…“), je jasné, že Bridget, kterou milují miliony čtenářů po celém světě, je zpátky v plné polní. Bridget je zpět a je prostě skvělá! Budete se smát, budete plakat a hlavně – budete ji milovat!
Olivia Joulesová je nezávislá mladá žena, ktorá túži po úspechu a robí preň všetko - študuje cudzie jazyky, potápa sa a zdokonaľuje vo všetkom možnom. Ako novinárka sa zoznámi s príťažlivým filmovým prodducentom Pierrom Ferramom, no čoskoro ho začne podozrievať, že je terorista maskujúci sa dymovou clonou vyberaných vín, luxusných ...celý text
V románě Bujná fantazie Olivie Joulesové Helen Fieldingová brilantně vykresluje svět luxusních večírků, ale i pátrání po celosvětově hledaném teroristovi. Je sarkastická a vtipná, umí vygradovat napětí i podlehnout citům. Jmenuje se Olivia. Olivia Joulesová. Je to novinářka a píše do rubriky Styl v časopise Elan a do Sunday Times, cestuje po celém světě a užívá si to. Má svoje vlastní pravidla pro přežití, vozí s sebou krabičku poslední záchrany a ve volném čase pátrá po celosvětově hledaném teroristovi. Na jednom večírku jí totiž zkříží cestu okouzlující Pierre Feramo. Nebyla by to Olivia, aby ho nezačala podezřívat, že se za plejboje jen vydává a že je to ve skutečnosti hledaný terorista. Přijme jeho pozvání na schůzku, pak se za ním vydá na nejrůznější místa na světě, aby se o něm dozvěděla víc a odhalila jeho pravou totožnost. Jak moc povolila Olivia uzdu své fantazii? Olivia se chvílemi chová jako James Bond, který dovedně používá ženské zbraně, a chvílemi zase jako Bridget Jonesová, když s ironickým nadhledem komentuje dění kolem sebe, když zrovna pátrá po celosvětově hledaném teroristovi nebo když se zamiluje…
Při psaní svého románu se inspirovala z doby, kdy v Etiopii, Súdánu a Mosambiku natáčela dokumentární filmy pro humanitární organizaci Comic Relief. Celebrity pro Afriku nepostrádají autorčiny hlavní literární "zbraně" - lehký ironický tón a smysl pro humor, a tak jistě příjemně překvapí a pobaví všechny čtenáře i čtenářky.
V roce 1995 se na stránkách britského Independentu objevil deník svobodné třicátnice Bridget Jonesové, které dělají starosti hlavně vlastní váha, příjem kalorií, kariérní postup a „citové vydírání“ ze strany mužského pohlaví. Nikdo tehdy netušil, kam to tento literární text dotáhne. Neuplynuly ani tři roky a z Deníku Bridget Jonesové se stala přímo kultovní kniha. Deník, jehož pisatelka bývá nazývána „Adrianem Molem v ženské podobě“, vedl po několik měsíců žebříček nejprodávanějších titulů na britském knižním trhu a v roce 1997 získal prestižní cenu British Books Award za nejlepší knihu roku. Deník Bridget Jonesové nečekaným způsobem změnil život svobodných žen kolem třicítky, kterých jen v Británii žije více než milion, a k jeho obdivovatelům se dnes hrdě hlásí i někteří poslanci Dolní sněmovny, jejichž literární vkus se v posledních letech radikálně změnil.
Dítě nebo kariéra? Bridget překousla mučení okolí poukazujícího na to, že jí biologické hodiny tikají čím dál hlasitěji, a pak… otěhotněla. Nebyla by to ale ona, aby šlo vše hladce. Její těhotenství je provázeno nezdravou životosprávou, bizarními radami single kamarádek a ještě bizarnějšími radami zasloužilých matek. Chaos napředporodních vyšetřeních, divoké večírky i romantika, radost a zoufalství, ale hlavně otázka: „Kdo je, sakra, otec?“ „O čem Bridget Jonesová doopravdy je? O rozdílu mezi tím, jací očekáváme, že bychom měli být a o tom, jací doopravdy jsme. A tím – jak Bridget během svého poněkud nestandardního těhotenství zjistí – jak si myslíme, že náš život poběží a jak ve skutečnosti vše vyvine,“ říká o své nové knize Helen Fieldingová. S románem Dítě Bridget Jonesové na scénu opět vstupuje neřízená střela Bridget s novou dávkou trapasů a pohrom, které ji – jako obvykle – budou doprovázet snad na každém jejím kroku. Kniha navazuje na předešlé úspěšné tituly Helen Fieldingové. Deník Bridget Jonesové se stal nejen mezinárodním bestsellerem, ale také skutečným fenoménem. Deník The Guardian ho zařadil na seznam deseti románů, které nejlépe definují 20. století.
dílo básnické - stol. 20., léta 50.-60. - výbory Výbor z rukopisné pozůstalosti T.R. Fielda; z rukopisů vybral, uspoř. a ediční pozn. napsal Petr Kovařík.
Svazek přináší výbor z díla pražského bohéma, básníka a epigramatika. Autorovy verše byly dosud známy pouze ze soukromě vydaných básnických sbírek. Výbor obsahuje podstatné části tří základních celků a část rukopisného torza nazvaného Prakršno, dále pak ještě některé ukázky z autorovy pozůstalosti.
Ze zvadlého srdce nevěstky – v zahradě pivovarní – necudným květem vykvetla podprsenka jarní Výbor z textů známého bohéma Teodora Adalberta Rosenfelda, známého od roku 1923 jako Bohdan Vojtěch Šumavanský s uměleckým pseudonymem T. R. Field nabízí básničky, hříčky i popěvky ze sbírek Kosočtverce na ohradách, Kruhy pod očima a Lomikel na dlásnech i z jeho pozůstalosti.
V posledních letech čtenářskou veřejností znovuobjevený pražský bohém, mystifikátor a satirický básník T. R. Field (1891–1969) zanechal po sobě rozsáhlou básnickou pozůstalost, roztroušenou na různých místech. Jedním z výrazných témat Fieldových básní jsou i pražské lokály, pivnice a nevěstince, noční život a vůbec tematikapražských ulic. Z těchto veršů byl uspořádán výbor Odysea nočního buditele, který je pokusem realizovat básníkův neuskutečněný záměr.