Novela o mladém Kypřanu Andreasovi, který se v bojích mezi Řeky a Turky na Kypru staví do řad obránců zákona a chrání své řecké spoluobčany před tureckou agresí a najatými zahraničními zabijáky. Předmluva Ladislav Fuks.
Příběh studentů septimy gymnázia v malém městečku,kteří se nesmířili s okupací a využívají všech možností,aby pomohli odbojářům - dělníkům z místní továrny. Při jedné z riskantních akcí položili své životy na prahu vlastní dospělosti. Novela je literárním přepisem autorovy divadelní hry.
Válečný román o československých letcích,mechanicích a vojácích účastnících se za podpory sovětských spolubojovníků slovenského národního povstání.Čertovým kolem nazvali letci úspěšnou leteckou bitvu nad letištěm Zolná nedaleko Sliače.
Kniha pojednává o muži jménem Pavol Karvay. Člověk, který musel projít očistcem Roma, aby se stal velmi populárním věštcem, parapsychologem, grafologem.
Dramatickou reportážní zkratkou je vylíčen boj českých partyzánů po boku partyzánů italských v piemontských horách, kde působil jako moderní legendární obdoba našeho Jánošíka i Giovanni Burlando. Hrůzy válečného střetnutí vystupují v těchto zoufalých zápasech v podobě zcela jedinečných otřesných zážitků. Dračí údolí jeprávě místem, kde padlo mnoho partyzánů i civilního obyvatelstva německými zbraněmi, neboť odtud lze ovládnout hlavní cesty do Alp.
Knížka představuje pozoruhodnou osobnost našeho filmu a divadla nejenom jedním rozměrem: zaznamenává její cestu od divadla k filmu, od baletu k činohře a filmové práci. Upozorňuje především na její hluboký vztah vztah k lidem. Jím si získala mnoho příznivců a stala se jednou z nejoblíbenějších komediálních hereček posledního období. Každý, kdo chce poznat život této zajímavé osobnosti, bude upoután především jejím vztahem k divadlu, a to prací v Divadle Na Zábradlí a v Činoherním klubu. V těchto divadlech (Hejtmanka v Činoherním klubu a Gurmišská na Zábradlí) vytvořila nezapomenutelné postavy, jejichž ztvárnění patří ke skvostům české komediální kultury. Zopakujeme si nejen její nejpozoruhodnější role ve filmu (za všechny aspoň postavu Homolkové a Anny Urbánkové), ale dozvíme se vše o jejím soukromém životě, o její práci pro nadaci Slon, která už dávno přesáhla rámec naší republiky. Netradičním způsobem napsaná monografie české herečky jistě upoutá čtenáře s hlubším zájmem o její uměleckou a lidskou osobnost. Jestliže zdůrazňuje název knihy: ,,ejhle, člověk", potom to má právě v případě Heleny Růžičkové své hluboké opodstatnění.
Dvě povídky o českých vojácích, výsadkářích a strážcích hranic. Zachycují život a myšlení vojáků žijících ve zcela zvláštních služebních a životních podmínkách, které jsou prověrkou jejich vojenské uvědomělosti a charakterových vlastností
Kniha portrétů nejslavnějších českých mimů zobrazuje kapitolu ne příliš dosud známou a mapovanou. A přitom jde o tvůrce, kteří svojí tvorbou byli a jsou ve světě známí a uznávaní, prošli světovými festivaly, jsou ve svém oboru pojmem. Autor sleduje nejrůznějšími formami, ale především rozhovorem a autentickým svědectvím cestyLadislava Fialky, Jiřího Kaftana, Borise Hybnera, Ctibora Turby a Bolka Polívky na domácích a světových jevištích. Nejde však jenom o portréty našich mimů, ale i o představení největších světových osobností pantomimy, jejich očima.
Podtitul: Knížka o Jiřím Sehnalovi a tajemství života Kniha přibližuje životní cestu léčitele a kartáře Jiřího Sehnala a jeho práci. I když název připomíná spíše tušení pohádkového příběhu, není tomu tak. Léčitel a kartář Jiří Sehnal zde odhaluje tajemství indiánského draka. Naznačí několik způsobů určení diagnózy, odpovídá na otázku, co se lze pomocí indiánského draka dozvědět a především vás přesvědčí, že lze nahlédnout do člověka jako celku. V této knize najdete návod, jako používat židovskou hvězdu - léčivý borezonátor, jak se setkat s vlastním podvědomím pomocí syderického kyvadélka, seznámíte se s Nilským křížem, Rosekruciánským křížem a malou virgulí, jako malým zázrakem.
Na podkladě archívních materiálů, zpráv zahraničních tiskových agentur i novinářských článků vyprávějí autoři o pátrání po tajných nacistických dokumentech v rakouském Toplitzském jezeru a především v Černém jezeru na Šumavě, jejich vylovení a podrobnostech nacistické špionážní činnosti.
V knize, jejíž rovnocenný podtitul zní ''O muži z rybářské planety'', vzdává autor hold svému kamarádovi a redakčnímu kolegovi, mimořádnému fenoménovi české literatury Otu Pavlovi. Ze svého vztahu k O. Pavlovi se zde vyznávají spisovatel A. Lustif, písničkář J. Nedvěd, herci P. Haničinec a O. Vetchý, režiséři K. Kachyňa a K. Smyczek, sportovci R. Kučera a A. Jindra.
Jedním z nejpopulárnějších českých fotbalistů 40. a 50. let byl Ota Hemele (nar. 1926), hráč pražské Slavie, účastník MS v kopané v roce 1954. Ve vzpomínkovém vyprávění, zpracovaném sportovním žurnalistou Otakarem Brůnou, se dočteme mnohé o jeho aktivní činnosti i trenérské práci. Vydáno pro fotbalový klub SK Slavia Praha
Kromě odborných článků o výstroji a výcviku parašutistů ve vojenských jednotkách a ve Svazarmu a informací o československém i světovém sportovním parašutismu obsahuje knížka i pestrou všehochuť povídek, črt a reportáží z parašutistického prostředí.
Obsahuje vzpomínání sestavené O. Brůnou na Otu Pavla a jeho knihy, rovněž ukázky z jeho knih, dobové fotografie z rodiny O. Pavla. Druhá část knihy je inspirována tvorbou O. Pavla a obsahuje krásné velkoformátové bararevné fotografie Jana Šimona Fialy.
Tato kniha je na přání herečky především vyznáním životu, vztahu k lidem, spolupracovníkům, přátelům a především ke staré Praze.. zdroj: Sváteční žena Zita Kabátová
Vyšlo jako Aktuality o avantgardě ve všech druzích umění - jako psané úvahy o jejím postavení v myšlení mladého člověka - a jak ji podpořit v úsilí o zatlačení umění starého jakožto přežitého. Úvahy o divadle, filmu, pocitech z tohoto umění.
Román z prostředí boxerských ringů, jehož autory jsou zasloužilý mistr sportu (J. Němec), sportovní novinář (J. Hájek) a kulturní a sportovní reportér (O. Brůna). Příběh českého boxera, který si po řadě obtížných utkání vybojoval místo na špičce světového boxu. Kniha, která zachycuje historii boxu od počátku století až po dnešek a která se zamýšlí i nad ožehavou a stále diskutovanou otázkou, zda je box sportem nebo hazardováním se životem
Osm příběhů českých partyzánů, kteří se koncem druhé světové války zúčastnili bojů v italských horách. Kniha mapuje málo známou kapitolu v dějinách českého ozbrojeného protifašistického odporu. Mezi partyzány různých národností, kteří zasadili řadu citelných ran Mussoliniho armádě, byla nepřehlédnutelně zastoupena česká složka. V drtivé většině případů se jednalo o příslušníky vládního vojska Protektorátu Čechy a Morava, kteří při svém nasazení v Itálii přeběhli na stranu spojenců. Autor vypráví dobrodružným stylem příběhy několika z těchto lidí. V příloze najdeme fotografie a dokumentaci, vztahující se k historii protektorátního vládního vojska.