Výroční 30./50. číslo bulvárního listu, připomínající 5 let činnosti Vakukoku. Obsahuje fragmenty kreseb Káji Saudka a dvoustránku s komiksem "Agent Nr. 00-WC", který Kája Saudek nakreslil v roce 1966.
Souborné vydání příhod Pepíka-Hipíka. Obsah: (za pomlčkou uváděn pouze autor scénáře) Pepík Hipík, mladší bratr Honzy Hroma - 7 stran, Rudolf Křesťan Pepík Hipík mezi pravičáky - 6 stran, Karel Hvížďala a Karel Šmíd Pepík Hipík v rukách extrémních sil - 9 stran, Rudolf Křesťan Pepík Hipík odhaluje obchodníky s bílýmmasem - 9 stran, Karel Hvížďala a Karel Šmíd
Podle televizního seriálu "Třicet případů majora Zemana". Kreslený seriál vycházel v měsíčníku PIONÝRSKÁ STEZKA od ledna 1977 do prosince 1978. Vyšlo celkem 48 stran. Seriál byl zpracován dle několika příběhů z tehdy populárního televizního seriálu "Třicet případů majora Zemana" (s nápadem prorazit tímto námětem proticomicsovou bariéru přišel A.Jelínek). Comicsový střih a Saudkův typicky mírně ironizující styl zdůraznil naivitu těchto příběhů, o jejichž televizní popularitu se zasloužilo pouze obsazení rolí oblíbenými herci. Příběhy byly otiskovány vždy po dvou stránkách v jednom čísle. Otištěny byly příběhy: "Hon na lišku", "Loď do Hamburku", "Křížová cesta" a "Konec velké šance". Jeho další pokračování přerušil zákaz. Nepomohlo ani to, že byl comics kreslen pod patronací Ministerstva vnitra (jednotlivá pokračování byla předkládána jeho tiskového oddělení ke schválení). Ke cause seriálu se vrátil až v roce 1990 časopis REFLEX, který seznámil s celou causu veřejnost v čísle 15 (10.7.90); zároveň na str.42 otiskl několik jeho obrázků a na str.44 znovu poslední 2 strany, které v Pionýrské stezce tenkrát vyšly. Po několikaleté přestávce vyšel až koncem roku 1992 v týdeníku REFLEX třicátý první alias "Poslední případ majora Zemana". Jeho scénář napsal Jan Reinisch podle novely Jiřího Procházky (J.Weigel, který už předchozí díly majora Zemana nedělal s velkým nadšením, odmítl tento seriál dál nastavovat). V záhlaví každého dílu se opakovaně zdůrazňuje, že novela, podle níž byl napsán scénář, vznikla v únoru 1989. Tato noticka (svým vnucováním se čtenáři) působí na první pohled dojmem, jako by jejím účelem bylo vylepšení kádrového profilu autora. Do Kateřinské Hory přichází nový velitel SNB nadporučík Bláha. Komunisté přebírají moc a Zeman se otevřeně přidává k dělníkům, kteří znárodňují místní zbrojovku. Nadporučík Bláha není tím za koho se vydával a v letadle uprchne z republiky. Zemanovo setkání s Blahou není poslední a stane se pro něj noční můrou, která tragicky vyvrcholí v roce 1957.
Podle televizního seriálu "Třicet případů majora Zemana". Kreslený seriál vycházel v měsíčníku PIONÝRSKÁ STEZKA od ledna 1977 do prosince 1978. Vyšlo celkem 48 stran. Seriál byl zpracován dle několika příběhů z tehdy populárního televizního seriálu "Třicet případů majora Zemana" (s nápadem prorazit tímto námětem proticomicsovou bariéru přišel A.Jelínek). Comicsový střih a Saudkův typicky mírně ironizující styl zdůraznil naivitu těchto příběhů, o jejichž televizní popularitu se zasloužilo pouze obsazení rolí oblíbenými herci. Příběhy byly otiskovány vždy po dvou stránkách v jednom čísle. Otištěny byly příběhy: "Hon na lišku", "Loď do Hamburku", "Křížová cesta" a "Konec velké šance". černobílé
Podle televizního seriálu "Třicet případů majora Zemana". Kreslený seriál vycházel v měsíčníku PIONÝRSKÁ STEZKA od ledna 1977 do prosince 1978. Vyšlo celkem 48 stran. Seriál byl zpracován dle několika příběhů z tehdy populárního televizního seriálu "Třicet případů majora Zemana" (s nápadem prorazit tímto námětem proticomicsovou bariéru přišel A.Jelínek). Comicsový střih a Saudkův typicky mírně ironizující styl zdůraznil naivitu těchto příběhů, o jejichž televizní popularitu se zasloužilo pouze obsazení rolí oblíbenými herci. Příběhy byly otiskovány vždy po dvou stránkách v jednom čísle. Otištěny byly příběhy: "Hon na lišku", "Loď do Hamburku", "Křížová cesta" a "Konec velké šance". ) Diverzant Bláha, který se do Československa dostal na lodi z Hamburku, se ukrývá v klášteře v obci Krásné Pole. Do obce přijíždí varhaník se vzkazem pro Bláhu, který ukryje pod jeden z obrazů tzv. Křížové cesty. Farář kostela ho však vidí a obálku vezme. To ho stojí život. Do vesnice přijíždí vyšetřovat farářovu vraždu Zeman, aby následně zjistil, že je na stopě svého největšího nepřítele - Bláhy.
Podle televizního seriálu "Třicet případů majora Zemana". Kreslený seriál vycházel v měsíčníku PIONÝRSKÁ STEZKA od ledna 1977 do prosince 1978. Vyšlo celkem 48 stran. Seriál byl zpracován dle několika příběhů z tehdy populárního televizního seriálu "Třicet případů majora Zemana" (s nápadem prorazit tímto námětem proticomicsovou bariéru přišel A.Jelínek). Comicsový střih a Saudkův typicky mírně ironizující styl zdůraznil naivitu těchto příběhů, o jejichž televizní popularitu se zasloužilo pouze obsazení rolí oblíbenými herci. Příběhy byly otiskovány vždy po dvou stránkách v jednom čísle. Otištěny byly příběhy: "Hon na lišku", "Loď do Hamburku", "Křížová cesta" a "Konec velké šance". ) Poslední a osudové setkání Zemana s Bláhou, který se chystá opustit republiku. Za hranice mu má pomoci Arnold Hackl. Státní bezpečnost zkontaktuje jeho milenku Hanku Bízovou a přiměje ke spolupráci. Předtím než Bláha odjiždí, vyhledává Zemana, aby si s ním vyřídil účet za únor 1948. Vystřelí po něm, ale zasáhne Zemanovu ženu Lídu, která zranění později podlehne. Zeman Bláhu zastřelí. Za hranice pod tajným dohledem Státní bezpečnosti odjíždí Hackl s Hankou Bízovou - nyní agentkou čs. rozvědky pod krycím jménem Stardust.
„fragment“ z fiktivního atlasu autorova hrdiny Forcefama Whitea, ve kterém Veis s humorem podává výklad o pěti reprezentantech mimozemšťanstva objevujících se v literatuře od Lúkiána po Neffa.
Souborné vydání krátkých comicsů z časopisu Lucie & Petr. Obsah: (za pomlčkou uváděn pouze autor scénáře) Diversanti - Kája Saudek, 1 strana Vagon - Eduard Pergner, 2 strany Kolotoč - Eduard Pergner, 4 strany (nedokončeno) Věčný návrat - Kája Saudek, 2 strany (nedokončeno)
Víly, tyto jemné bytosti, loví podivní pavouci, obrovští snovači, kteří – ne nepodobni Odule – je zamotávají do svých vláken a poté i bez jídelního lístku konzumují. Lovec jednu takovou vílu zachrání a od toho okamžiku propadne jejímu kouzlu…
V horách se ukrývá skupinka partyzánů s těžce raněnými. Doktor Bernat odchází na polskou stranu hranice, do Zakopaneho, prosit o pomoc. Poláci vyrážejí pro partyzány, ale německý vojáci jsou jim na stopě. Prvních osm stran sešitu tvoří český překlad comicsu, na dalších osmi stranách je přetisknut polský originál.
Statečný Rur se rozhodne zabít čaroděje ze Slaných hor, který terorizuje okolí a každoročně požaduje 12 panen pro svého draka. Cestou labyrintem v podzemí Slaných hor potkává krásnou Arneu, poslední z loňských obětí.
Příběh se opírá o historickou skutečnost - atentát na Heydricha. Původně vyšlo polsky jako "Zamach" v roce 1976 v comicsovém magazínu Relax #2-3. Vydal: Krajowa agencja wydawnicza.
Soubor krátkých comicsů vydaných v časopisech Hudba a zvuk a Student. Obsah: (za pomlčkou uváděn pouze autor scénáře) Sherlock Holmes zasahuje - J. Janda, J. Kroupa, 1 strana Svědomitý cenzor Svoboda - Kája Saudek, 1 strana (na námět Jaroslava Haška) V zámku a v nadzámčí - Karel Steigerwald, 2 strany + studentský kalendář Káji Saudka (vnitřní 4 strany, formát A3)
V letech 1969 až 1970 byl ve třech po sobě vyšlých číslech edice VERONIKA (v číslech 11 až 13) publikován na celkem šesti stranách recesně moralistický příběh ve stylu "supermana".
Od března 1973 začal otiskovat týdeník MLADÝ SVĚT comicsové zpracování známých oper: "Rigoletto", "Carmen", "Šárka" a "Vlasty skon". Scénáře k těmto comicsům, vycházejícím v tomto časopise až do konce roku (celkem 41 stran), psali Jaroslav Pacovský a Jiří Šebánek. V rolích operních pěvců byly představeny hvězdy tehdejší pop-music (H.Vondráčková, K.Gott, Martha a Tena Elefteriadu, J.Laufer, K.Hála, N.Urbánková, J.Molavcová, P.Spálený, L.Štaidl a další). V několika pokračováních parafrázoval KS i styl tehdejších kreslířů Dikobrazu.