Kniha je souborným vydáním tří knih z pražské galérky. Panoptikum starých kriminálních příběhů, Panoptikum hříšných lidí a Panoptikum Města pražského. v ČS: 1. souborné vydání Pozn.: - Vydáno pod autorovým pseudonymem Jiří Marek. - Autor obálky M. Jaroš není v tiráži ani v impresu uveden.
Soubor sedmnácti kriminálních příběhů z doby první republiky, napsaných na základě skutečných událostí, které se kdysi staly senzacemi. Kniha, která jakoby v mnohém navazovala na dva známé soubory Čapkových detektivních povídek, je v nich podobná lidská chápavost a laskavost, vtip, humor a dar živého slova. Soubor Panoptikum starých kriminálních příběhů je první knihou z třídílné série spisovatele Jiřího Marka, kterou doplňují Panoptikum hříšných lidí a Panoptikum Města pražského. Soubor povídek obsahuje více či méně slavné případy vrchního policejního rady Knotka, jeho nástupce rady Vacátka a členů mordparty. V každém příběhu díky jemnému humoru a jazykovému mistrovství Jiřího Marka ožívá především nostalgický svět prvorepublikové Prahy a jejích tehdejších periferií, spolu s řadou osobitých postav, které prožívají všední dramata s nešťastnými, ale někdy i se šťastnými konci. Většina povídek z tohoto souboru se dočkala seriálové či filmové podoby. (www.pitaval.cz)
Soubor Panoptikum hříšných lidí je druhou knihou z třídílné série spisovatele Jiřího Marka, kterou doplňují Panoptikum starých kriminálních příběhů a Panoptikum Města pražského. Soubor povídek obsahuje další případy rady Vacátka a členů mordparty, inspektorů Bouše, Mrázka a Brůžka. V každém příběhu díky jemnému humoru ajazykovému mistrovství Jiřího Marka opět ožívá nostalgický svět prvorepublikové Prahy a jejích tehdejších periferií, spolu s řadou osobitých postav, které prožívají všední dramata s nešťastnými, ale někdy i se šťastnými konci. Většina povídek z tohoto souboru se dočkala seriálové či filmové podoby. Snad nejznámějšími filmy natočenými podle příběhů Jiřího Marka jsou Vražda v hotelu Excelsior a Pěnička a Paraplíčko
Soubor Panoptikum Města pražského je poslední knihou z třídílné série spisovatele Jiřího Marka, kterou doplňují Panoptikum starých kriminálních příběhů a Panoptikum hříšných lidí. Soubor povídek obsahuje případy rady Vacátka a členů mordparty, inspektorů Bouše a Brůžka, kterým občas zaskočí poradit a vypomoci nyní už penzista Mrázek. V každém příběhu díky jemnému humoru a jazykovému mistrovství Jiřího Marka opět ožívá nostalgický svět prvorepublikové Prahy a jejích tehdejších periferií, spolu s řadou osobitých postav, které prožívají všední dramata s nešťastnými, ale někdy i se šťastnými konci. Ilustroval Kamil Lhoták.
"Třicet případů majora Zemana" je úspěšná knižní série napsaná českým autorem Františkem Ditrichem. Hlavním hrdinou příběhů je major Zeman, inteligentní a statečný policejní detektiv, který se snaží řešit různé kriminální případy. Každý díl série představuje jiný příběh, ve kterém se major Zeman musí vypořádat s nejrůznějšími intrikami a záhadami....
Tři kriminální povídky dramaturga a spoluautora televizního seriálu Třicet případů majora Zemana. První (Hon na lišku) je zasazena do únorových dnů 1948, druhá (Vrah se skrývá v poli) se odehrává v době kolektivizace zemědělství, třetí (Konec osamělého střelce) je z r. 1956, kdy se mění metody boje cizích špionážních a diverzních center.
Další čtyři případy majora Zemana. Čtyři kriminální povídky se zaměřují na západní ideologickou diverzi z r. 1961 (Bílé linky), narůstající politickou krizi v naší společnosti v r. 1967 (Klauni), její vrcholení v r. 1968 (Hrdelní pře) a její důsledky v r.1969 (Studna).
Sedm příběhů ze seriálu 30 případů majora Zemana: Hon na lišku, Vrah se skrývá v poli, Konec osamělého střelce, Bílé linky, Klauni, Hrdelní pře, Studna.
Tři kriminální povídky dramaturga a spoluautora televizního seriálu Třicet případů majora Zemana. První (Hon na lišku) je zasazena do únorových dnů 1948, druhá (Vrah se skrývá v poli) se odehrává v době kolektivizace zemědělství, třetí (Konec osamělého střelce) je z r. 1956, kdy se mění metody boje cizích špionážních a diverzních center.
Čekatel SNB Jan Zeman při svém nástupu do prvního místa - Kateřinské Hory - řeší případ německých esesáků,kteří se v přestrojení za duševně choré snaží dostat za hranice.
Magnet 3/80. Volně zpracováno podle stejnojmenného 27.dílu TV seriálu 30 případů majora Zemana - Státní bezpečnost náhodou odhalí sabotáž na československých lokomotivách převážených do Chile. Jiří Hradec se nechá tajně naverbovat na loď jedoucí do Chile. Chce zjistit kdo za touto akcí stojí, a proto sleduje lodníka Barkla. Je však zadržen bolívijským nacistou Mestreyem. V příloze použito fotografií Jaromíra Komárka.
31. případ majora Zemana. Mysleli jste, že vás major Zeman už nemůže ničím překvapit? Že znáte všechny jeho případy? A co když existuje ještě jeden?! Ten poslední… Brutální vražda mladé dívky, jejíž tělo bylo nalezeno v blízkosti zámku, kam si straničtí funkcionáři jezdí vyhodit z kopýtka. Dekadentní lovy zvěře z vrtulníku, dámská společnost a opulentní hostiny, jimž papaláši holdují, jako by Janu Zemanovi těsně před penzí sundaly růžové brýle. K nedořešenému případu se vrací ještě po letech. Proč musela dívka zemřít? Před čím utíkala a kdo ji zabil? Hledání odpovědí prověří Zemanovu loajalitu k režimu až k jejím kořenům. Jednatřicátým případem Majora Zemana se Jiří Procházka, jeden ze scenáristů kultovního seriálu, se naposledy vrátil ke slavnému hrdinovi, jehož prostá existence se pro mnohé stala synonymem československé normalizace. Byl ale opravdu takový? Odhalení vraha mladé dívky, možná nebude jediným překvapením příběhu…