Kniha o historii Německa v době meziválečně zavádí do Bavorska v letech 1921-1924. Hlavní dějovou osnovou je střetnutí svobodomyslného intelektuála, zástupce ředitele mnichovských státních sbírek s reakční klikou vládnoucí v Bavorsku, střetnutí, jehož příčinou je vystavení obrazů pobuřujících měšťáckou morálku a jež se mění v historii justiční msty, při níž hrdina ve vězení umírá. Na pozadí tohoto příběhu ukazuje autor - a to většinou na postavách s krycími jmény - narůstání nacistického hnutí v tehdejší Zemi bavorské. Román v době svého vzniku r. 1930 představoval první varování před hrozbou nacismu.
První svazek románové trilogie Čekárna (Úspěch, Oppermannové, Vyhnanství) o historii Německa v době meziválečně zavádí do Bavorska v letech 1921-1924. Hlavní dějovou osnovou je střetnutí svobodomyslného intelektuála, zástupce ředitele mnichovských státních sbírek s reakční klikou vládnoucí v Bavorsku, střetnutí, jehož příčinou je vystavení obrazů pobuřujících měšťáckou morálku a jež se mění v historii justiční msty, při níž hrdina ve vězení umírá. Na pozadí tohoto příběhu ukazuje autor - a to většinou na postavách s krycími jmény narůstání nacistického hnutí v tehdejší Zemi bavorské. Román v době svého vzniku r. 1930 představoval první varování před hrozbou nacismu.
Kniha o historii Německa v době meziválečně zavádí do Bavorska v letech 1921-1924. Hlavní dějovou osnovou je střetnutí svobodomyslného intelektuála,zástupceředitele mnichovských státních sbírek s reakční klikou vládnoucí v Bavorsku, střetnutí, jehož příčinou je vystavení obrazů pobuřujících měšťáckou morálku a jež se měnív historii justiční msty, při níž hrdina ve vězeníumírá. Napozadí tohoto příběhu ukazuje autor - a to většinou na postavách s krycími jmény narůstání nacistického hnutí v tehdejší Zemi bavorské. Román v době svého vzniku r. 1930 představoval první varování před hrozbou nacismu.
Třetí díl románové trilogie "Čekárna",vypráví o osudech německých emigrantů v Paříži,žijících v těžké atmosféře evropské krize v předvečer druhé světové války.
Trilogie Židovská válka, Synové a Zaslíbená země je autorova vrcholné umělecké dílo. Tento dramatický životopis římsko-židovského historika Josepha Flavia, kronikáře velké židovské války, z jehož díla Feuchtwanger bohatě čerpal, a zároveň historický román par excellence zpracovává události prvního století našeho letopočtu, které se odehrávají kolem Neronova a Vespasiánova Říma, centra expanzivního římského impéria a celého starověkého světa. V druhém díle se rozvíjejí události spjaté s nesmírným úsilím o zachování národa, který se tragickým zakončením velké židovské války dostal pod jho římského impéria, o jeho záchranu silou ducha, oné moudrosti Východu. Druhý díl trilogie Josephus Flavius.
V závěrečné části Feuchtwangerovy trilogie vrcholí dějinné události a lidské zážitky spjaté s velkou židovskou válkou za vlády římského císaře Domiciána. Tyran Domicián, nádherná Římanka Lucia, „pošetilý spisovatel“ Josephus Flavius, chytrý sedlák Jan z Gišaly a mnoho dalších podivuhodně výrazných postav žije a umírá dramatickými událostmi kolem této války, která tu vrcholí, avšak nekončí.