Byť byla západočeská metropole založena v roce 1295, dějiny Plzně a Plzeňska začínají hluboko v pohanských časech. Ty legendární zosobňuje ušatý démon a mytický kníže Radouš, ty skutečné Starý Plzenec, s kostelem sv. Vavřince skrývajícím obětované dítě. Ale i další historická údobí jsou plná zajímavostí, kuriozit a vlastně i záhad. A tak se dozvíte, co bylo před Plzní a jak vlastně Plzeň vznikla, o čem vypravuje městský znak a kdo to byl Žumbera. V jednotlivých kapitolách budete řešit tajemství plzeňských pokladů či setkáte se s podivnými bytostmi bloudícími noční Plzní. Pohanská tradice se snad promítá i do četných čarodějnických procesů a zkazek. Plzeň se nestala pouze významnou obchodní křižovatkou, ale i místem podivných setkání a rejdištěm tajných společností. Od legendárních zakladatelů Plzně – templářů, se přeneseme k adamitům, tajuplné sektě přívrženců Nového Jeruzaléma a nezapomeneme sledovat stopu svobodných zednářů či záhadného židovského města.
Slavný spisovatel Erich von Däniken tvrdí, že v Čechách nemáme žádné záhady, nebo, že o nich alespoň neví. Pravý opak je pravdou. Nejenže v Čechách záhady máme, máme jich dokonce na jeden kilometr čtvereční víc než kdekoliv jinde. Zkuste se projít ulicemi staré Prahy, kde na vás tajemství dýchá z každého domu, z každé dlažební kostky. Praha je přímo nabita magií a záhadami. Těžiště knihy, která volně navazuje na čtenářsky velmi úspěšné Záhady a tajemství staré Prahy se odehrává v rudolfínské Praze, v laboratořích alchymistů, odkud se přeneseme do paláce Albrechta z Valdštejna, začteme se do tajemství starých kronik, seznámíme se s jedním z tajemství Václava Hájka z Libočan.
Populární výklad dějin Brna a nejbližšího okolí s důrazem na události záhadné nebo tajemné, ale i na stavební vývoj města a jeho hospodářský vzestup. V úvodních kapitolách se autor zabývá dějinami Moravy v době, která předcházela moravskému markrabství - tedy dějinami Velkomoravské říše, počátkům křesťanství (v této souvislosti podává obecně méně známou, ale velmi zajímavou historii Velehradu) a vývojem dalších historických měst - Znojma a Olomouce. Dále probírá pozoruhodná i zvláštní místa města Brna a jeho bližšího okolí spjatá s významnými a i někdy tajemnými historickými událostmi a osobnostmi. - Doplněno mnoha kresbami, reprodukcemi i fotografiemi.
Město založené králem železným a zlatým Přemyslem Otakarem II. na soutoku řek Vltavy a Malše je opředeno mnoha legendami a tajemstvími. Snad je to dáno i tím, že na jeho půvabném a přesně čtvercovém náměstí naleznete bludný kámen, který má dozajista kouzelnou moc. Ale magie Českých Budějovic a jejich okolí sahá mnohem hlouběji domnulosti. Ještě dávno před tím než tu nejslavnější Přemyslovec dal zbudovat dominikánský klášter a královské město obehnané pevnými hradbami, přitáhl sem z Podunají slovanský kmen Doudlebů a ještě dříve zde měli své tajemné svtyně Keltové. Budějovická pánev, posetá stříbřitými hladinami rybníků, se může chlubit nejednou zajímavostí a njednou pověstí. Stačí připomenout zámek Hlubokou, pod nímž byl kdysi popraven pyšný Vítkovec Záviš, Zbudovská blata spjatá se statečným rychtářem Kubatou i s tajemnými dávnověkými menhiry, keltské oppidum u Třísova či Žikův rodný dvorec Trocnov. O tom všem a mnohém dalším vypravuje kniha známého autora literatury faktu, který se k jižním Čechám vřele hlásí a který v Českých Budějovicích prožil sedm nejkrásnějších let svého mládí.
Pravěk, jak ho neznáme: historie první magické války. Zcela unikátní pohled na naše nejstarší dějiny z hlediska moderních šamanů, psychotroniků a záhadologů, který umožňuje vysvětlení mnohých jevů, s nimiž si archeologové dodnes nevědí rady. První díl Utajených dějin Čech shrnuje období od lovců mamutů až do příchodu křest'anství do Čech. kapitoly: Lidé a nelidé Ohněm a kamenem Přátelé démonů Čas krvavého býka Čas posvátných hájů Milovníci chaosu Nenápadní dobyvatelé Město věčného ohně Podivná bitva