Autor vytvořil portrét neobyčejně zajímavé osobnosti, ale i reportážní záběry celé řady vzrušujících soudních procesů, které otřásly americkou veřejností v době jeho působnosti na rozhraní 19. a 20. století.
Životopisný román o Michelangelovi. Román, který je sám o sobě mistrovským dílem, přináší přesvědčivý portrét jednoho z největších umělců, jaké svět kdy měl. Jeho dobou bylo bouřlivé období renesance, doba otrávených vladařů, válčících papežů a všemocné rodiny Medicejských. Jeho láskami byly křehká a líbeznádcera Lorenza Medicejského, vášnivá milenka Marka Aldovrandiho a jeho poslední, největší láskou krásná a nešťastná Vittoria Colonna... Jeho géniem byla od Boha daná zběsilost, díky níž vytvořil ojedinělá, brilantní díla dotýkající se nebes. Jeho jméno bylo Michelangelo Buonarroti. Tvůrce Davida, autor maleb na stropě Sixtinské kaple, architekt chrámu sv. Petra v Římě. Michelangelo znovu ožívá úchvatným, bohatým životem ve Stoneově životopisném románu.
Co může vzniknout, jestliže se známý a zkušený spisovatel biografií, jakým bezesporu Stone je, rozhodne popsat život jiného spisovatele, bouřliváka a dobrodruha Jacka Londona? Výsledkem takového spojení – talentovaného spisovatele a úžasného vzrušujícího života jiného neméně talentovaného a známého spisovatele jako námětu – snad ani nic jiného jako poutavá kniha nemůže být. Autor s literární bezprostředností zaznamenává klíčové okamžiky Londonova života a i když řadu detailů a úhlů pohledu do knihy nezahrnul, zůstává výtečným průvodcem na cestě k pochopení Londonova díla a jeho komplikované a složité osobnosti.
Román Nesmrteľná žena patrí do série portrétov amerických dejateľov a jeho hlavnou hrdinkou je Jessie Fremontová Bentonová, dcéra senátora z Missouri a manželka Johna Fremonta, jedna z najmalebnejších ženských postáv Ameriky 19. storočia. Jessie predstavuje typ ženy, ktorá ešte z detstva je přivyknutá podporovať otca vo všetkých jeho politických zápasoch, nevyhne sa tomu ani v manželstve s mužom, s ktorým môže spolupracovať a pomáhať mu pri napĺňaní jeho životných ambícií. John Fremont splňal jej požiadavky a spolu sa ocitli v strede mnohých politických, hospodárskych i kultúrnych udalostí, ktoré poznačili život a vývin Ameriky v minulom storočí.
Román Nesmrtelná žena patří do série portrétů amerických významných lidí a jeho hlavní hrdinkou, je Jessie Fremontová Bentonová, dcera senátora z Missouri a manželka Johna Fremonta, jedna z nejmalebnejších ženských postav Ameriky minulého století. Jessie představuje typ ženy, která ještě z dětství je přivyklá podporovat otce ve všech jeho politických zápasech, nevyhne se tomu ani v manželství s mužem, s kterým může spolupracovat a pomáhat mu při naplňování jeho životních ambicí. John Fremont splňoval její požadavky a spolu se ocitli v středu mnohých politických, hospodářských i kulturních udalostech, které poznačily život a vývin Ameriky v minulém století.
Román Nesmrtelná žena patří do série portrétů amerických významných lidí a jeho hlavní hrdinkou, je Jessie Fremontová Bentonová, dcera senátora z Missouri a manželka Johna Fremonta, jedna z nejmalebnejších ženských postav Ameriky minulého století. Jessie představuje typ ženy, která ještě z dětství je přivyklá podporovat otce ve všech jeho politických zápasech, nevyhne se tomu ani v manželství s mužem, s kterým může spolupracovat a pomáhat mu při naplňování jeho životních ambicí. John Fremont splňoval její požadavky a spolu se ocitli v středu mnohých politických, hospodářských i kulturních udalostech, které poznačily život a vývin Ameriky v minulém století.
Pani prezidentová je clivý ľúbostný príbeh Rachel a Andrewa Jacksonovcov; príbeh, pre ktorý prvé desaťročia nezávislej Ameriky nie sú iba farebne načrtnutou kulisou, ale jeho živým a neodmysliteľným doplnkom. Tento charakter románu určil už samotný výber hlavných hrdinov :Andrew Jackson, siedmy prezident USA, patrí podľa zhodného názoru amerických historikov k najvýznamnejším prezidentom Spojených štátov vôbec a celé obdobie jeho života sa kryje s rokmi, keď sa formovala tvár dnešnej Ameriky.
Životopisný román Původ je velkoryse pojatá freska zachycující osudy Charlese Darwina, jednoho z nejvýznamnějších přírodovědců minulosti a zakladatele evoluční biologie, v níž autor nabízí podrobný pohled na Darwinův osobní i profesní život. Vychází z mimořádně pečlivého studia historických materiálů, znalosti reálií a dobových souvislostí, ale také zodpovědného studia odborných problémů. Vede nás dobou přírodovědcova mládí, seznamuje s jeho rodinným zázemím a povahou. Dozvídáme se o okolnostech Darwinovy cesty kolem světa a provázíme ho jeho početnými dobrodružstvími, která na Beagle a při výpravách na pevninu zažíval. Jsme svědky postupného třídění získaných poznatků a počátků formování myšlenek, které jej proslavily. Seznamujeme se s jeho vědeckými přáteli, kteří mu po návratu pomáhali zpracovávat nashromážděný materiál, i oponenty jeho stále konfliktnějších názorů. Stone brilantně vykresluje Darwinovo rodinné prostředí a pomocí naprosto věrohodných dialogů i jeho další myšlenkový vývoj. Přesvědčivě oživuje atmosféru hysterie po vydání Původu druhů i Darwinovu reakci, jíž byla další zarputilá práce na problému, který se mu stal radostí i prokletím života. Krok za krokem procházíme jeho londýnským obdobím a následným životem na venkově, zdánlivě v ústraní, ovšem stále v centru tehdejšího vědeckého dění. Sdílíme jeho vítězství a prohry, radosti i trápení a se zatajeným dechem sledujeme cestu k vrcholu, na němž čeká teorie o původu člověka.
Rozsáhlý životopisný román líčí životní osudy Heinricha Schliemanna, průkopníka terénní archeologie a objevitele Troje. Když si mladý chlapec uchová svůj dětský sen do dospělosti, je to pěkné; když tomu naplnění svého snu podřídí veškerý svůj život, je to obdivuhodné. Heinrich Schliemann jako mladý hoch podlehl kouzlu Illiady aOdyssey, věřil v Homérovo dílo jako jiní v Písmo svaté a z chudého syna meklenburského pastora se vypracuje až na bohatého sanfranciského makléře, a to jen proto, aby mu nashromážděné jmění umožnilo na vlastní pěst vykopat Tróju. Vysmívaný a opovrhovaný, amatér a směšný diletant, tak byl všemi souzen. To, jak svou Tróju přece jen našel, vypráví Irving Stone z pohledu jeho řecké, mnohem mladší manželky.
Životopisný román Vášně mysli je velkoryse pojatá freska zachycující osudy zakladatele psychoanalýzy Siegmunda Freuda. Kromě velkého množství biografických údajů autor nabízí čtenáři napínavý pohled na intelektuální zrání velkého experimentátora, přibližuje jeho vývoj od přísně vědecky založeného neurologa k odvážně pronikavému analytikovi lidské mysli. Poskytuje široké dobové souvislosti, oživuje atmosféru Vídně přelomu století, seznamuje s Freudovým rodinným zázemím, přáteli, spolupracovníky. Nechybí samozřejmě ani podrobné popisy nejvýznačnějších případů, které dokumentují proměny a zrání Freudových psychoanalytických úvah.
Vincent van Gogh, za života tragická, po životě do nebes vynášená postava moderního umění, nestačil svou žízeň hasit a skončil sebevraždou. Vedle tragiky to však byla i nezměrná píle a cílevědomost, jež ho hnala vpřed, které však zákeřně nahlodávala postupující psychická porucha. Za pouhých deset let, do nichž se vejde celá umělecká dráha malíře, který nemohl tušit, že se stane velikánem moderního malířství, vytvořil Vincent van Gogh 750 obrazů a 1600 kreseb. Nevydělal na nich téměř nic...
Publikováno:2009
ISBN:978-80-7381-644-5
Žánry autora žánry ze všech knih autora
Štítky publikací z knih autora
Na tomto webu používáme cookies pro personalizaci reklam a analýzu návštěvnosti.