Udice – jediná společnost zkoumající vesmír v neomezených vzdálenostech. Udice – společnost, která přijmula do svého středu nejschopnější lidi s paranormálními schopnostmi. Udice – monopol zneužívající svého postavení – prvního objevitele neuvěřitelných poznatků, věcí a dovedností, které vesmír skrývá. Pokud jsi telepat,nebo máš jiné neobyčejné vlastnosti, nesnaž se utéci z Udice. Za jejími hranicemi ještě existují čarodějnice i vlkodlaci. Pokud tyto hranice překročíš, stane se z tebe štvané zvíře, které nemá šanci přežít… -- zdroj: www.legie.info --
Mimozemšťané nabídnou budoucím obyvatelům Země nesmrtelnost, ovšem za cenu přechodu do netělesného stupně bytí. Zatímco většina nabídku přijímá, někteří se vydávají na cestu časem do minulosti, kde hodlají najít klidné místo pro život… Hlavní trať věčnosti je jedním ze Simakových nejbarvitějších a nejpůvabnějších románů. Autor sám jej považoval za svůj nejlepší a lze jedině potvrdit, že se pravdě příliš nevzdálil. Vypravíme se na cestu časem do hluboké minulosti i do vzdálené budoucnosti, zúčastníme se pátrání po podivné rase Nesmrtelných, po tajemném šedivém světě Hlavní trati věčnosti i po tajuplném stromě, který připomíná mýtický kosmický strom a vine se okolo něj schodiště až do nebe. Při četbě se před námi postupně odhalí tajemství, navštívíme nejrůznější kouty galaxie, setkáme se s lidmi zvláštních schopností, mimozemšťany všeho druhu a dočkáme se i závěrečného rafinovaného rozuzlení… -- zdroj: www.legie.info --
Představme si, že vyhynulo lidstvo a v inteligentní rasu se vyvinula úplně jiná, o které by to člověk nikdy neřekl. Psi. A představme si, že by si psi mysleli, že lidé nikdy ani neexistovali. A také si představme, že tuto knihu napsal někdo podle vyprávění starších psů u krbu a největší psí lingvisté a vědci knihu rozebírají. Určují, co vlastně je pravda a co je symbolika. Tak o tomto je celá kniha. Je to vlastně kronika jednoho lidského rodu a pozvolného vymírání lidstva a vývoje nových druhů. Jakéhosi nadčlověka a také rasy mluvících psů, které šlechtí jeden z členů prastarého rodu Websterů. Popisuje nám postupnou degeneraci lidí, strachu ze samoty a také přetrhání vztahů s marťany a dalších utrpeních lidstva.
Hluboce lidský příběh románu Město nám v průběhu staletí a tisíciletí odkrývá v osudech rodiny Websterů nejen budoucnost člověka, ale i jeho souputníků a následníků, jimiž se jako dědicové lidského odkazu stanou psi a roboti. V osmi původně samostatně vydaných kapitolách, následně opatřených Epilogem, se seznamujeme s úžasnými proměnami lidské společnosti až k jejímu vesmírnému exodu, po kterém lidmi opuštěnou planetu přebírají jejich kdysi nejlepší přátelé. Dnes už klasická, stále čtivá a především myšlenkově bohatá kniha patří k zlatému fondu vědeckofantastického žánru a vytrvale se objevuje na předních místech v anketách o nejlepší science fiction román všech dob. Je také nejznámějším a nejčastěji připomínaným dílem amerického Velmistra žánru, jenž je našim čtenářům blízký nejen díky svému českému původu, ale také díky vrozenému humanismu, jenž překračuje lidmi uměle vytvořené hranice.
Sbírka sedmi sci-fi povídek amerického autora. Přistěhovalec (1954, Immigrant), Projekt Kelly (1961, Shotgun Cure), Smutkem opilý (1960, Crying Jag), Dvojník (1951, The Duplicate Man), povídka vyšla také pod názvem The Night of the Puudly (Poodlí noc) nebo Good Night, Mr. James (Dobrou noc pane Jamesi), Smrt v domě (1959, A Death in the House), Soused (1954, Neighbour), Všechny pasti Země (1960, All the Traps of Earth).
Předivo času je jedním z nejúspěšnějších Simakových románů. Jistým způsobem se dotýká Simakových českých předků a tajemství, které je zahaluje (Suttonové připomínají Simaky, protože přišli z východu a protože mají „kostlivce ve skříni"). O evropském dědečkovi, českém sedlákovi z okolí Prahy, není prakticky nic známo– jen to, co John Simak (Cliffordův otec) svým synům prozradil – přišel prý do Ameriky poté, když v rakousko-uherské armádě zabil v souboji muže. Předivo času je bez nadsázky nejpůvabnější sci-fi román o osudu a cestování v čase, jaký kdy byl napsán, autor v něm dokázal sloučit akční pasáže ve stylu „Zlatého věku" s překrásnými popisy přírody, jež v science fiction ještě nikdo nepřekonal. Přeložil Václav Petr.
Veterán z války Severu proti Jihu Enoch Wallace pro Galaktickou centrálu spravuje přestupní mimoprostorovou stanici na Zemi. V našem světě i v galaxii to vypadá na válku a zdá se, že Wallace drží všechny klíče.
Autor v tomto románu rozvíjí teorii paralelních Zemí – Zemí, které jsou stejné, důvěrně známé, a přece v mnoha aspektech odlišné. Pátrání po korporaci, která prodává nezničitelné a nesmírně levné věci, něžný příběh podivuhodného vztahu, dětská hračka – brána do světa divů – to vše tvoří rámec knihy.
Ocitáme se v časech, kdy je běžný přenos hmoty na mezihvězdné vzdálenosti a cesty časem jsou realitou. Profesor Petr Maxwell se vydal ze Země na výzkumnou misi, ale vlivem nepředvídatelných okolností se dostal na neznámou křišťálovou planetu. Zjistil, že je studnicí vědomostí a znalostí umírající starobylé supercivilizace. Když se vrátil na Zemi, toužil všem oznámit existenci tohoto pokladu, ale s údivem zjistil, že ho nikdo neposlouchá. Všechno totiž ukazovalo na to, že se z expedice vrátil již před měsícem, nepřivezl žádné poznatky a později zahynul při nehodě. Prostě nikdo nevěřil, že profesor Maxwell doopravdy existuje...
Profesor Edward Lansing se účastní podivné mise na paralelní Zemi, jejíž cíl je naprosto nepochopitelný a utajený až do samotného závěru. Přeložil Václav Petr.
Publikováno:2005
ISBN:80-7254-530-2
Žánry autora žánry ze všech knih autora
Štítky publikací z knih autora
Na tomto webu používáme cookies pro personalizaci reklam a analýzu návštěvnosti.