Autor popisuje, jak se dostal do nitra naší zeměkoule, kde se setkal s mnoha podivnými bytostmi a zažil spoustu zvláštních příhod. Cílem jeho putování byla podzemní krajina Agartha, jejímž hlavním městem je bájná Šambhala. Dále se v knize píše o těchto tématech: duchovní svět, astrální cestování, paranormální schopnosti, smrt a posmrtný život, UFO, vyšší Já.
Podtitul: Mozaika příběhů Příběhy o lidském údělu, posmrtném životě a reinkarnaci. Hlavní příběh vypráví o muži, který spáchal sebevraždu, když neunesl svůj lidský úděl. Příběh popisuje jeho pocity při umírání i odchodu na "onen svět", vypráví o jeho posmrtném životě i opětné reinkarnaci, kterou musí napravit svůj neuvážený skutek. Kniha je doplněna ještě několika drobnými vyprávěními na podobná témata.
Tibetský láma se snaží přístupnou formou objasnit západnímu čtenáři základní principy východní esoteriky. Formou příběhů i populárního výkladu seznamuje autor se složitými problémy paralelních světů v nichž žijí duše lidí, o okultních zákonech, o životě po smrti i se samotným umíráním a smrtí člověka až po reinkarnaci. Předkládá i svoje vize budoucnosti lidstva, jak je vyčetl v kronice akaši. Závěrem odpovídá na dotazy svých příznivců a čtenářů o duchovním životě.
Autobiografické vyprávění tibetského lékaře navazuje na jeho knihu Třetí oko. V této části vypráví autor o svých osudech od okamžiku, kdy jako láma - lékař opouští rodnou Lhasu a své dosavadní učitele a odchází do Číny, aby pokračoval ve studiu medicíny a chirurgie. Kniha je postavená na protikladu dramatického popisu hrůz čínsko-japonské války a odlehčujících pasáží věnovaných vzpomínkám na dětství Tibetu. Kniha je stejně jako předchozí plná zajímavých reálií z autorovy rodné země i z Číny a rozvíjí jeho poselství o smyslu lidské existence. 2.vydání; 1.v Trigonu v této podobě
Tato kniha slavného autora je trochu jiná: je sestavená jako abecední výkladový slovník z oboru metafyziky. Význam vybraných okultních slov a pojmů vysvětluje způsobem,který je nám - lidem ze Západu - blízký a srozumitelný.Rampa píše srozumitelně a jednoduše,ale i vtipně a místy se svým typickým sarkasmem. V závěru se nacházejí dodatky: podrobnější pojednání o dýchání (včetně návodu na jeho správné provádění), o kamenech (abecední seznam drahých kamenů a jejich významu), o výživě (Lobsang není zastáncem vegetariánství) a o cvičení (kde se hlavně vysvětlují důvody, proč necvičit).
Kniha je detailním popisem zážitků starého poustevníka ze základny mimozemšťanů, která má údajně být někde v Tibetu. Celý děj se odehrává v jeskyni starého poustevníka. S ním tu prožívá jeho poslední dny života mladý mnich Lobsang Rampa, který sem byl vyslán předními duchovními Tibetu se zvláštním posláním. Poustevník mu má sdělit \"vědění\", jemuž poustevník obětoval velkou část svého života a které má zachránit celé lidstvo před zánikem.
Vpád Číny do Tibetu a život autora u mnichů, šíření filozofie na západě. Příběh je pokračováním autorovy autobiografie. Dr. T. Lobsang Rampa zde popisuje svoji cestu do Anglie poté, co mu bylo úřady zabráněno vstoupit na území Tibetu a měl být vydán čínské komunistické vládě. Nezbývalo mu tedy nic jiného, než uprchnout do Evropy. 1. vydání.
Další část z cyklu o tibetském lámovi zachycuje situaci, kdy byl jako dítě předurčen k zasvěcení do tajných duchovních věd. Kniha vypráví o nelehkém životě malých adeptů mnišského poslání v Tibetu z počátku 20.stol. Malý Lobsang získává mezi chlapci výjimečné postavení, když je vyvolen pro své telepatické schopnosti ke zvláštní výuce, má i svého duchovního učitele, ke kterému ve své dětské opuštěnosti velice přilne. Spolu s malým Lobsangem se čtenář seznamuje s některými myšlenkami a učením buddhismu.
Soumrak V pořadí již patnáctá kniha kontroverzního Lobsanga Rampy je pro tohoto spisovatele typickou kuriózní směsí témat a názorů. Volné plynutí autorových úvah se střídá s dotazy čtenářů, za nimiž následují odpovědi a komentáře. Rampa je jízlivý a sarkastický, značnou část textu věnuje svým nepřátelům a kritikům, avšakpodobným tónem se vyjadřuje i o spoustě jiných témat. Naopak s naprostou vážností pojednává o astrálním cestování nebo o tom, že Země je dutá. Předkládá návod, jak si pomocí vizualizuace zajistit úspěch. Dalšími oblastmi, jimiž se zde zabývá, jsou aura, vyšší Já, jasnozřivost, náboženství, pravda o Ježíši, strava a další.
Autor jako známý tibetský láma, který přišel do západního světa, aby naplnil svůj osud, přišel a vytrpěl všechny útrapy, jak mu bylo předpovězeno. Napsal mnoho autobiografických knih a protože se dočkal nařknutí z podvodnictví, jako svoji obhajobu píše tuto knihu. Je to osobní zpověď, ve které se odhaluje ve své lidské křehkosti dnes již chorého starce. Kniha obsahuje další odpovědi na dotazy čtenářů. Je důležité zdůraznit, že zde Rampa vysvětluje svůj případ, neustálé problémy s tiskem a televizí a další důvody, proč je označován za podvodníka. Kniha je vlastně jakousi obhajobou všech tvrzení tohoto autora.
Další část vyprávění o mladém tibetském mnichovi, který se tentokrát ve vysokohorské jeskyni setká s pozůstatky mimozemské civilizace. Mladý Lobsang jde spolu se svým učitelem navštívit poustevníka v horách. Při sesuvu laviny se dostanou do rozsáhlého komplexu vysokohorských jeskyní, kde nacházejí po tisíce let uložené a komplexně fungující pozůstatky mimozemských návštěv. Oba mniši se za svého vynuceného pobytu v jeskyni seznamují s vyspělou technikou i medicínou mimozemšťanů, dozvídají se z jejich záznamů i promítání o minulosti i budoucnosti země i celého vesmíru
V této knize autor zevrubně popisuje život v Tibetu, některé místní nauky a autorovy zážitky z dětství až do doby, kdy v 18 letech, po nejvyšším zasvěcení, opustil Tibet. Zajímavě je v této knize popsána operace, která posílila Rampovy jasnovidné schopnosti. "Mediální rozruch, který Rampu obklopil po vydání Třetího oka, vyústil v roce 1957 ve výslech vedený Scotland Yardem, který po Rampovi požadoval tibetský pas a povolení k pobytu. Rampa pochopitelně žádný tibetský pas neměl, natož povolení k pobytu. Nedlouho po tomto vyšetřování přesídlil do Irska a později se usadil v Kanadě. Pátrání po Rampově pravé totožnosti však pokračovalo z iniciativy Marca Pallise. Vyšlo tak najevo, že Rampova minulost je mnohem méně vzrušující, než jak ji popisuje ve svých knihách. Lobsang Rampa, občanským jménem Cyril Henry Hoskin (1910 - 1981), namísto ve Lhase prožil své dětství v anglickém Plymptonu. Jeho otec Joseph vedl obchod s instalatérskými potřebami, kde Cyril občas vypomáhal. Vystřídal několik zaměstnání, za války obchodoval s lékařskými potřebami a poté jistou dobu pracoval jako úředník ve firmě poskytující korespondenční kurzy. Po válce si začal říkat dr. Kuan-Suo, v padesátých letech snad pracoval jako fotograf. Mohlo by se zdát, že diskuse o autentičnosti Rampova díla bude uzavřena. Autor v Tibetu nikdy nebyl, neuměl tibetsky a mnohé, co o Tibetu a tibetském buddhismu napsal, neodpovídá skutečnosti."-zdroj:Tibetské listy-
Příběh chudého nevzdělaného starého muže, který zemře a bloudí v posmrtném mezistavu. Za života byl ateistou, který v nic nevěřil a o ničem moc nepřemýšlel. Proto je šokovaný, když zjistí, že tělesná smrt nebyla koncem jeho existence. V nehmotné dimenzi potkává i jiné osoby, které mu vysvětlují vše podstatné o lidském životěa vědomí. Poté je připraven vrátit se na Zemi znovu a tentokrát prožít lepší život. Druhá část knihy vypráví příběh dvou jiných mužů: syna a otce, úspěšných velkopodnikatelů. Oba zemřou na infarkt. Syn se po smrti setkává s otcem, což opět skýtá možnost objasnit, jak je to vlastně s naší existencí a vším, co lidi odjakživa zajímá. V rámci celého vyprávění se kromě jiného odhaluje nesmyslnost a pokrytectví katolicizmu. Rampa píše hodně cynicky, s drsným černým humorem, neboť o lidské nátuře neměl valné mínění...
Slavný autor napsal tuto knihu jako sbírku několika příběhů s ezoterickým nádechem: duchové mrtvých; pojednání o homosexualitě; nauka o posmrtných stavech podle buddhismu. Některé kapitoly popisují život samotného Lobsanga Rampy jako starého spisovatele žijícího pouze se svými kočkami a připoutaného na invalidní vozík. Odpovídá nadopisy čtenářů a vyjadřuje se k různým zajímavým tématům: telepatie a komunikace se zvířaty; vyšší Já; vibrace jako podstata všeho, co je; ženy a jejich úloha; aura, astrální tělo a astrální cestování a další.
Dr. T. Lobsang Rampa v této knize odpovídá na dotazy čtenářů o metafyzice. Dále zde Rampa už jako ochrnutý líčí své problémy s tiskem, televizí a dalšími médii.
Publikováno:2000
ISBN:80-86159-28-0
Žánry autora žánry ze všech knih autora
Štítky publikací z knih autora
Na tomto webu používáme cookies pro personalizaci reklam a analýzu návštěvnosti.