Velká monografie z počátků tvorby mistra dobrodružné ilustrace Zdeňka Buriana. Knihu tvoří povětšinou kompletní soubory ilustrací ke knihám z nakladatelství J. R. Vilímek a několika dalších nakladatelů z let 1921–1947. Chybějící ilustrace jsou připojeny v dodatku, takže kniha poslouží rovněž jako vůbec první souborný katalog rané tvorby Zdeňka Buriana. Vedle ilustrací a obálek ke známým knihám Alexandra Dumase, Roberta Louise Stevensona, Rudyarda Kiplinga či Alfreda Assollanta jsou v knize uvedeny i méně známí autoři Joseph Delmont, Paul Grabein, Rudolf de Haas a mnozí další. Výtvarný doprovod je uveden krátkou statí o autorovi i stručným obsahem knihy, aby čtenář měl lepší přehled, k jakému ději se ilustrace váží. Kniha též obsahuje několik raritních ilustrací z nevydaných knih nakladatelství J. R. Vilímek. Knihu uzavírá studie o ilustrační tvorbě Zdeňka Buriana z pera znalce jeho díla Rostislava Walici.
Krtek a jeho kamarádka myška opravují jejich oblíbené autíčko, ale několik šroubků se jim zakutálelo. Kde jsou? Ani všechny dárky pod vánočním stromečkem Krtek nedokáže najít. Pomoz Krtkovi najít všechny ztracené věci! V zábavném leporelu pro nejmenší si děti spolu s Krtkem a jeho kamarády procvičí postřeh a pozornost.
Příběhy veselé rodinky Stratilů z oblíbených hledacích leporel Jedeme, jedeme a Nakupujeme! pokračují v třetím leporelu s názvem Hrajeme si - nezlobíme. Na každé z pěti pestrých dvoustran tak mohou děti samy nebo s dospělými hledat známou rodinku i jejich domácí mazlíčky. Velké hledání pak začne ve chvíli, kdy papoušek na posledním obrázku zjistí, že mu chybí noty. Leporelo nezapře svou kresbou komiksový charakter, protože oba tvůrci, scenárista Ondřej Müller i kreslíř Libor Páv, komiks milují a léta se mu věnují.
Sedmnácté století - to byla nepochybně zlatá éra české říše. Praha vzkvétá, přemyslovská vojska právě obsazují Hamburk a naše flotily se chystají řádně zatopit Britům a dobýt nové kolonie... Ale jak je to možné? Vždyť Prahy přece už obsadili Turci! Město je v troskách a uprostřed nich se náhle zvedá obří Golem... Tak takhle nějak by mohly vypadat české dějiny, kdyby se v minulosti něco odehrálo jinak. Antologie povídek současných českých autorů sci-fi a fantasy představuje klasiky fantastického žánru, jako je Ondřej Neff, Josef Pecinovský, Jiří W. Procházka, František Novotný, Vilma Kadlečková a další, kteří z těch nejfantastičtějších pozic pohlížejí na českou historii. Sestavil Ondřej Müller.
Jaroslav Velc patří ke světové špičce v oblasti leteckých obrazů a box artu – ilustrací na obaly plastikových modelů letadel. Jeho tvorbu obdivují celé generace leteckých modelářů, ale i čtenáři časopisu ABC. Obsáhlá monografie prezentuje téměř kompletní Velcovu tvorbu, ale najdete v ní ještě mnohem víc. Z rozhovoru s publicistouOndřejem Neffem se dozvíte řadu perliček z Velcova života a díky zasvěceným doslovům ho poznáte i očima jeho kolegů.
Jedinečná antologie veršů pro děti obsahuje původní, dosud nevydané strašidelné básně od našich předních básníků a písničkářů. „Strašidelné verše pro statečné děti“, jak zní podtitul knížky, potěší děti i dospělé, protože každý má své tajné „strachy“ a obavy, a každý si připomene, čeho se bojí či čeho sebál. Petr Borkovec, Jaroslav Hutka, Radek Malý, Ewald Murrer, Jana Štroblová a půl tuctu dalších – ti všichni překvapí originálními verši na téma strach a strašení.
Tato sbírka je chronologickým pokračováním antologie Na úsvitu Zlatého věku. Obsahuje osm povídek z časů, kdy science fiction prožívala své první roky hojnosti a slávy, ale koncem 40. let také porážku, kdy klasické pulpové magazíny zmizely z pultů a staly se tak jen cennou relikvií. Představí se vám krutý stroj s neznámou myslí… podivní pozorovatelé z budoucnosti Země… tvor z hlubin oceánu… o strojích zítřka… a další příběhy z pozítří. To vše s komentáři a soupisem nejslavnějších magazínů science fiction.
Ponořte se do světa českého malíře, jehož ilustrace doprovázely vydání románů Julese Verna. Monografie geniálního českého malíře přináší poprvé pohromadě a ve výjimečné reprodukční kvalitě veškeré dostupné ilustrace, jimiž Zdeněk Burian doprovázel česká a slovenská vydání románů Julese Verna. Ilustrace z valné většiny vznikaly v mistrově nejlepším tvůrčím období od poloviny třicátých do konce čtyřicátých let 20. století a skládají se v triumfální soubor, který překvapí sběratele a nadchne čtenáře Julese Verna i dobrodružné literatury vůbec. Kniha Podivuhodný svět Zdeňka Buriana pokračuje v systematickém prezentování díla českého mistra dobrodružné ilustrace, s nímž jsme začali v případě první monografie Dobrodružný svět Zdeňka Buriana (Plus, 2016). Princip je stejný – vyčlenit z rozsahem obrovského díla významný autorský, popř. žánrový korpus a uvést jej do nových souvislostí. V této knize jsme shromáždili jeden z největších Burianových ilustračních celků – ilustrace k česky a slovensky vydanému dílu Julese Verna. Ilustrace z valné většiny vznikaly v mistrově nejlepším tvůrčím období od poloviny třicátých let do konce let čtyřicátých a dohromady skládají triumfální celek, který překvapí sběratele a nadchne čtenáře Julese Verna i dobrodružné literatury vůbec.
Dvanáct slavných příběhů z pokladnice světové dobrodružné literatury v komiksové podobě! Nalezli jste truhlu, kterou pirát Flint ukryl na Ostrově pokladů. Otevíráte ji... ... a před vámi se náhle skví dvanáct zlatých dublonů. Ztroskotejte na opuštěném ostrově s Robinsonem Crusoe. Bojujte v lesích Severní Ameriky spolu s PoslednímMohykánem. Prchejte z pevnosti If, abyste se stali Hrabětem Monte Cristo. Vydejte se na Cestu kolem světa za osmdesát dní. S posedlým kapitánem Achabem se pusťte do honičky za obávanou Bílou velrybou. Ponořte se do temného nitra Afriky v napínavém příběhu o zradě, únosu a putování za záchranou Pouští a pralesem... Dvanáct nejznámějších dobrodružných románů v podobě komiksových příběhů je určeno dětem od 9 let – ale i pro starší a pro dospělé. Díky této knize se děti seznámí s kánonem světové dobrodružné literatury – a poznají její základní motivy, hrdiny a zápletky. A možná pak zatouží přečíst si některé z těchto příběhů i v jejich původní románové podobě...
Monografie přináší velké nástěnné malby, perokresebné ilustrace povídek Josefa Augusty i veřejnosti dosud neznámé skici. Doprovodné texty uvádějí Burianův paleoart do kontextu historie přírodních věd a zároveň je konfrontují se současným stavem poznání.
Přehledná prezentace Burianových obrazů s trilobity českého Barrandienu, faunou kamenouhelných močálů i známými živočišnými skupinami období druhohor – mořskými plazy, ptakoještěry a především dinosaury. Pro knihu byly nejkvalitnější současnou technikou reprodukovány originály ze sbírek Moravského zemského muzea, Národního muzea či Safari Parku Dvůr Králové, ale podařilo se získat i originály z vlastnictví zahraničních institucí.
Druhý svazek pravěké trilogie se věnuje té části paleoartu Zdeňka Buriana, ve které se malíř se svými odbornými poradci zabýval vývojem života na Zemi od konce druhohor do současné doby (meziledové), tedy třetihorám a čtvrtohorám, tzv. éře savců. Závěrečná část knihy se věnuje vývoji primátů a předků člověka v těchto obdobích a je uvedena kapitolou docenta Václava Vančaty, jenž shrnuje nejsoučasnější poznatky na toto téma. Kniha, podobně jako první svazek, nabízí nově nasnímané a naskenované olejomalby bizarních třetihorních savců a ptáků, čtvrtohorních mamutů, jeskynních medvědů a lvů, či třeba australopitéků. Najdeme zde však i méně známé kvašové ilustrace a perokresby k povídkám Josefa Augusty, které v češtině nikdy nevyšly, a též desítky zcela neznámých malířových přípravných skic. Podařilo se získat fotografie obrazů, které se dnes nacházejí v přírodovědných muzeích ve Vídni, Salcburku, Regensburgu, Frankfurtu či třeba v libyjském Tripolisu. Vše doprovázejí texty, které uvádějí malířovo dílo do širšího paleontologického a uměleckého kontextu.
Sborník převážně anglosaských strašidelných a duchařských příběhů bude potěšením pro každého milovníka literárního strachu a tajemna. Vedle velkých jmen tohoto stále oblíbeného žánru, jako jsou Ambrose Bierce, Walter Scott, William Hodgson či Robert E. Howard, zde najdeme i literární rarity z pera zapomenutých autorů – RichardaMiddletona, Margaret Olliphantové či Edwarda Lucase Whitea. Většina povídek vychází v češtině poprvé. Sborník je doplněn komentářem k jednotlivým povídkám a pojednáním o strašidelné literatuře, a navazuje tak na úspěšnou antalogii Strašidla, duchové & spol.
Kniha Rok do kapsy je jako "vzpomínkový diář lidstva." Světové dějiny z pohledu 365 dní našeho kalendáře a pro každý den jsou vybrány důležité události, které se staly u nás i ve světě. Jsou uvedeny významné dny vyhlášené OSN či jinými organizacemi. Připomenutí jmenin a stručné vysvětlení, co které jméno znamená. Nejdůležitější světci, jejichž památka podle českého katolického kalendáře na vybraný den roku připadá a náboženské svátky. Jsou uvedeny slavné, zvláštní nebo neobyčejné české a světové osobnosti, které se vybraný den roku narodily. Jsou připomenuty senzace, kuriozity a jedinečné události, jež se udály poprvé. Významné zeměpisné objevy a rekordy, které byly v určitý den zaznamenány. Citace ze slavných i zapomenutých příběhů české a světové literatury, pokud v nich určené datum hrálo nějakou roli.
Antologie a sbírky strašidelných povídek patří více než dvě století k oblíbené četbě všech, kteří se chtějí alespoň trochu bát. V tomto sborníku najdete 17 povídek, které líčí ta nejneuvěřitelnější setkání s neznámem, jež přesahuje naši představivost. Povídky převážně z 19. století jsou řazeny chronologicky a je zajímavé sledovat, jak se ve strašidelných příbězích rozvíjely různé motivy, které se vážou ke světu nadpřirozených sil. Ve sborníku jsou zastoupeni především angloamerčtí autoři, kteří jsou ve „strašení“ uznávanými mistry. Autor Robinsona Crusoea Daniel Defoe vytvořil vůbec první známou duchařskou historku, Ch. R. Maturin psal o hrůzném démonickém manželovi a E. A. Poe dodnes děsí své čtenáře pochmurným dvojníkem. Hrdina povídky W. Collinse bojuje se smrtí v obyčejné hotelové posteli, zatímco odvážný džentlmen ve veleslavné povídce Strašidelný dům od E. Bulwera-Lyttona čelí smrtícím přízrakům v opuštěném domě. Francouzský autor Maupassant nám představí neuvěřitelně zákeřnou neviditelnou bytost, A. C. Doyle, tvůrce Scherlocka Holmese, zase zdánlivě neviditelného ochránce tajuplné truhly a F. M. Crawford dokáže, že i obyčejná lebka zabíjí. V povídkách se seznámíte s pestrou rodinou strašidel, duchů a jejich „příbuzných“ a poznáte, že klasické hrůzostrašné příběhy neztratily dodnes nic ze své působivosti a mrazivosti.
Velkoměsto neúprosně pronásleduje teroristu… Dávno vyhubená rasa chystá pomstu svým vrahům… Život na Zemi je krutým trestem pro krásnou dívku z jiné planety… Spravedlnost dostihne zločince i po milionech let… Tunel do věčnosti přináší osm povídek z pokladnice světové science fiction
Putují nicotou mezi světem živých a světem mrtvých, straší v noci na opuštěných hřbitovech i v ozářených velkoměstech a zakusují se krásným ženám do krku. Do postav upírů vtělujeme naše nejtajnější představy a úzkosti – a snad právě proto upír dosáhl ve světě literatury a filmu takového triumfu, jaký mu mohou ostatní strašidla jen závidět. Někteří autoři se v češtině představují vůbec poprvé, jako např. Frederick George Loring, Philip Robinson nebo mistr fantastické povídky Willy Seidel.
ISBN:978-80-259-0066-6
Žánry autora žánry ze všech knih autora
Štítky publikací z knih autora
Na tomto webu používáme cookies pro personalizaci reklam a analýzu návštěvnosti.