Co by to bylo za detektivku, kdyby nebyla o vraždě?! V této knížce řeší celý tucet vražd svérázný detektiv – inspektor Houdek, muž ve věku, o kterém se říká, že mládí je pryč a do důchodu daleko. Inspektor Houdek by si už dávno zasloužil vyšší funkční zařazení, nebýt ovšem jeho otevřenosti, prostořekosti a smyslu pro humor,které jeho nadřízeným není příliš po chuti. Pokud tedy máte rádi dobré detektivní povídky a máte-li i smysl pro humor, začtěte se do povídek jako je třeba Smrt nymfomanky, Smrt na sjezdovce či Smrt a scrabble. Známý český spisovatel, který píše detektivky pod pseudonymem Michal Fieber, si už získal řadu čtenářů – a také sošku Havrana, která se každoročně uděluje za nejlepší povídky tohoto žánru. Knížka 12x vražda je ideální čtení na dovolenou.
(Sametová groteska) Satirický román Klub globálních bezdomovců z pera poněkud záhadného autora Jeronýma Dubského vzbudil pozornost už při svém uvedení na internetu, kde byl publikován jen několik hodin po skončení letošních voleb do Evropského parlamentu, které kromě jiného také popisuje. Líčí totiž léta normalizace, privatizace,globalizace, recese i deprese tak, jak je prožívali členové rozvětvené (a ne pouze české) rodiny předlistopadového komunisty a polistopadového kapitalisty inženýra Burdy. Svou groteskností může některým čtenářům vzdáleně připomenout Irvingův Svět podle Garpa, svým vypravěčským „obžerstvím“ Haškova Švejka a někomu třeba i Škvoreckého Zbabělce – ty pro změnu svou nikoho nešetřící ironií… Ale mluvit o této knize nemá velký smysl – ta se prostě musí číst!
Prosazuje se spíše tendence k prozaizaci verše a pojetí básně i básnického cyklu jako racionálně konstruovaných celků s optikou důsledně podřízenou jedinému výchozímu principu.
Příběh osmnáctiletého absolventa gymnázia a neúspšného uchazeče o přijetí na vysokou školu,který vstupuje do praktického života jako kulisák nejmenovaného pražského divadla
V pořadí již dvacátá kniha známého českého spisovatele, přináší pozoruhodné povídky o lidech, jejichž milostný život ovlivnil internet. Protagonisté těchto tragikomických lásek se díky internetu seznamují, prožívají vzrušení a žárlivost, a také se rozcházejí. Sex je jim obvykle vším, ale ne vždy jim stačí ke štěstí. Někdy internet působí jako katalyzátor rozpadu milostného vztahu, jindy naopak pomáhá posilovat uvadající cit. Někdo díky němu konečně prorazí kruh osamění, jiný se dočká splnění dávného snu…
Knížka dvaceti krátkých nekonfliktních povídek o zvířatech a jejich soužití s člověkem. Autor v knížce vzpomíná především na zvířata, která ho provázela v některých etapách jeho života s úsměvným nadhledem. Vzpomínky na zvířecí kamarády jsou v dobrém i zlém provázány se životem jejich majitelů, a proto se ani autor nemohlvyhnout líčení některých ne zrovna šťastných období své existence. Těžiště jeho vzpomínek je v době dětství a dospívání a tak se zábavnou lehkou formou stávají i nenápadným a osobitým svědectvím o nedávno minulé době.
Mozaikovitá „puzzlestory“ Magická setkání líčí podivuhodný život JUDr. Milana Stárka, mladého nadějného právníka, později vyloučeného z Advokátní komory ČR kvůli kontroverzním postojům k církevním restitucím. Kniha zachycuje jeho mezní zážitky ve dvaceti samostatných epizodách, ve kterých se setkává s různými historickýmii mytologickými postavami od blanického rytíře Chvala z Kozojed přes rybníkáře Jakuba Krčína z Jelčan a Sedlčan, rabiho Löwa, pražského měšťana Jiřího Řečického popraveného po bitvě na Bílé hoře, císaře Josefa II., mladou ženu upálenou během čarodějnických procesů na Šumpersku, revolucionáře a udavače Karla Sabinu či manželku protektorátního ministra propagandy Emanuela Moravce až po „zlodějku“ sebevraždy populární zpěvačky a česky hovořící zvířecí reinkarnaci známého hrdiny osvobozeneckého hnutí v někdejších koloniích. Osobitý mix historie, sci-fi, humoru a satiry má ambice čtenáře nejen bavit a přitom nenásilně vzdělávat, ale především vyprovokovat je k samostatnému myšlení o zásadních problémech života jedince i společnosti v minulosti i současnosti.
Příběh je knižní verzí dokumentárního filmu o prvním kosmonautovi světa. Soustřeďuje se více na lidské vztahy a zajímavosti spojené se sovětským kosmickým programem i na osobní výpovědi protagonistů - samotného Gagarina, jeho rodičů, sourozenců, kolegů kosmonautů, konstruktérů i vojenských a politických činovníků. Tím, že autorem filmu je režisér ukrajinského původu, mnohá, už dobře známá fakta, dostávají zajímavý nový úhel pohledu.
V knize jsou povídky z let 1976 - 1983,defilují zde nejrůznější typy postav.Vesměs jsou to mladí lidé nebo příslušníci střední generace a prožívají mimořádné situace,odhalující jejich životní styl.Všechny povídky mají vztah k Praze a zdařile ukazují atmosféru velkoměstského života.
Originální soubor krimi a detektivních povídek, které mají jeden společný znak - objevuje se v nich jihočeské město Písek. Povídky vznikly v rámci akce Krimifest Písek 2008 pořádané ve spolupráci Nakladatelství J&M a Asociace autorů detektivní a dobrodružné literatury. Doplněno krimi křížovkami.
Nejsme jako oni, nebo jsme jako oni? Je opravdu jednooký mezi slepými králem? Autobiografický román, román doznání a vyznání, účet, rekognoskace života, vysvětlivky pod čarou. Nemá smysl si hrát na slepou bábu, osudy Ivana Hartla se až příliš podobají životním peripetiím básníka a prozaika Jaroslava Čejky, plným opakujících se kontrastů. Kdyby si na svou standartu měl vybrat heslo, pak je to jednoznačně Protichůdnost. Začal jako dělník, protože nebyl přijat z politických důvodů ke studiu na vysoké škole, posledních pár měsíců před listopadem 1989 pracoval jako zástupce vedoucího oddělení Ústředního výboru KSČ, mezitím byl projektantem, kulisákem, dramaturgem, novinářem. Poté působil v reklamě, než se stal invalidním důchodcem. Už přišel čas, abychom si přečetli i historky z druhé strany, od těch „poražených“. Ale kdo je ten „vítěz“? Nebojte se nostalgie, lkaní, a nářků, to Čejka neumí. Most přes řeku zapomnění je i mostem přes české rozbouřené vody. Smích a škleb jedno jsou. Společná paměť se skládá z paměti každého z nás…
Čejkova tvorba se vyznačuje častou ironií, sebeironií, maximální otevřeností a smyslem pro humor. V Nejlepších letech našeho života s jejich pomocí čelí stárnutí, milostným zklamáním a životní deziluzi.
Čejkovy rybářské povídky přinášejí nejen zajímavé lovecké zážitky a autorovy osobní zkušenosti, ale i pozoruhodné sondy do života mužů, žen i dětí, které ovládla rybářská vášeň. A tak se líčení lovu hlavatek prolíná s milostným dobrodružstvím s krásnou Slovenkou, okázalé oslavy narozenin bývalého politika vrcholí opětovným sblížením někdejších přátel, když si spolu vyjedou na štiky a odvázaný mejdan v bytě populárních muzikantů končí nočním lovem sumců na Kampě.
Odcizená krajina je ságou z novodobé české historie, kterou přibližuje čtenáři prostřednictvím životních osudů několika navzájem spřízněných postav z Neveklovska, za druhé světové války vysídleného Němci a proměněného v dělostřelecké cvičiště SS. Hlavními protagonisty románu jsou sestry Vera a Ema, jejich přítel, surrealistický malíř Tomáš Rajen, jeho obraz Odcizená krajina (ano, i obraz žije v románu svým vlastním magickým životem a postupně vyjevuje viníky odcizení onoho kusu české země mezi Benešovem,Vlašimí a Sedlčany a posléze i sebe sama), Emina dcera Šárka a básník Přemysl Rataj. Do jejich osobních životů se promítají všechny politické zvraty, kterými země prošla za uplynulých sedmdesát let.
Chronickou nemocí IBS (irritable bowel syndrom) trpí v menší či větší míře až 15 % populace. Žít se syndromem dráždivého tračníku je velký handicap, a když se jejímu „nositeli“ v životě téměř nic nedaří, tak co je to za žití? Jak jinak pojmenovat vyprávění o nešťastníkovi, který nejen že prohrál svou profesní kariéru,manželství a rodinu, ale ještě k tomu žije od záchodu k záchodu? Josefův groteskně tristní příběh se pokouší pochopit celkem pět osob: vypravěč, exmanželka, dcera, on sám a nakonec mladý kněz. Každý přidává svůj díl pravdy, každý odebírá část pravdy minulé. Román o smolaři Josefovi se odehrává od začátku sedmdesátých let až do přítomnosti. Útlocitné čtenáře tato kniha možná pohorší, podobně postižené snad posílí a ty ostatní – doufejme – aspoň pobaví.
Kniha je věnována třem velkým rybářům, kteří se nikdy nepotkali, autorovu otci, Otu Pavlovi a Vlastimilu Broučkovi. Je pojata jako navazující příběh z rybářského prostředí a po jednotlivých kapitolách vypráví o skutečných postavách, o jejich životních poznáních a zkušenostech.
Prvotina autora. Příběhová poezie. Hybný, pravidelný verš. Tři epické básně zpodobují příběhy prchavé lásky, která nemá naději na rozvití a přesto je hlubokým citovým zážitkem. Prvotina autora (nar. 1943), který až dosud publikoval časopisecky a ve sbornících.
Škola detektivů, která zvítězila v 8. ročníku soutěže nakladatelství MOBA O poklad byzantského kupce, je detektivkou z prostředí soukromých středních škol, které autor díky svému působení na jedné z nich důvěrně poznal. Vraždu homosexuálně orientovaného spisovatele a učitele Soukromé literární a zpravodajské akademie tentokrátvyšetřuje nejen policie a kolega oběti, exkomisař Houdek, ale i dvanáct posluchačů jeho semináře tvůrčího psaní detektivek. Záměr citovat z jejich povídek na dané téma v časopisecké reportáži však uvede do pohybu další události, které ohrozí na životě i samotné studenty a studentky.
Policejní exkomisař Karel Houdek je po rozpadu oční sítnice ohrožen oslepnutím. V odborném zařízení, v němž tuto nemoc léčí formou drahých injekcí, se ovšem děje něco nekalého. Někdejší detektiv se začne o dění na klinice zajímat po podezřelém skonu jednoho z pacientů, investigativního novináře Josefa Hlíny, a jakmile poslézevlastní rukou zemře i vedoucí lékař, ujme se vyšetřování policie.
Během garden party na pražském Nebozízku je nalezen ředitel pořádající reklamní agentury oběšený na vlastní kravatě. Následují vraždy dalších dvou osob zapletených do případu, a především pak napínavé vyšetřování, které poodhalí leccos ze zákulisních praktik některých reklamních a bezpečnostních agentur. Jedna z nejlepších českých detektivek posledních let!
Michal Fieber měl při psaní svých třinácti povídek zařazených do této knížky šťastnou ruku – napsal poutavé detektivní příběhy, jejichž hlavní hrdina, dříve pouhý inspektor, dnes již komisař Houdek, řeší své případy nejen s pomocí moderních kriminalistických metod, ale i staré dobré intuice a dedukce. A protože nežije ve vzduchoprázdnu, nýbrž v současné české společnosti, a to se ženou, synkem a přáteli, stává se celá knížka detektivním románem svého druhu. Díky skvěle odpozorované životní realitě, ironickému nadhledu a laskavému humoru je ideálním čtením na dovolenou, ale také do postele na odreagování po náročném dni...
Autorova kniha je víc než pouhá detektivka. Vystupují v ní totiž postavy, které sice nejsou skutečné, ale které v mnohém připomínají různé současné celebrity. Ty autorovi posloužily podobně jako slouží živé modely malířům nebo sochařům. Čtenář se tak může bavit hned trojím způsobem: četbou brilantní detektivky z divadelníhoprostředí, luštěním záhady, kterou řeší hlavní hrdina detektiv inspektor Houdek se svými spolupracovníky, a konečně i hádáním, které skutečné osobnosti naší součastnosti našly svůj obraz v této knize.
Manželský trojúhelník je celkem banální záležitost. Ale když se z něj stane čtyřúhelník, do něhož je zapletený i exkomisař Houdek, jemuž učaruje krásná šéfredaktorka, která figuruje mezi podezřelými z vraždy starého redaktora, je to rázem jiná káva. Z detektiva se málem stává oběť a z jedné z obětí osudové ženy vrah. Neboje tomu naopak?.
Nepřihodí se každý den, aby se zrodil nový detektiv typu Hercula Poirota, komisaře Maigreta či poručíka Borůvky, tedy Velikého detektiva, a přitom člověka z masa a kostí, s běžnými lidskými slabostmi a nedostatky. Inspektor Houdek, který je hlavním hrdinou detektivních novel Michala Fiebera, spatřil světlo světa již v loňském roce, kdyv Nedělních novinách vycházela na pokračování novela Smrt na swingers party. Ta tvoří jednu polovinu knížky. Její protějšek, spojený právě postavou detektiva inspektora Houdka, tvoří příběh nazvaný Smrt po river party. Obě novely přinášejí nejen napínavé pátrání po pachateli vražd, ale zachycují také soudobou atmosféru včetně kritického pohledu na naši současnost. Sherlock Holmes hrál s oblibou na housle, Nero Wolfe pěstoval orchideje ale inspektor Houdek má jinou slabost: volný čas nejraději tráví chytáním ryb. Při čtení si tak přijdou na své nejen milovníci dobré detektivky, ale také ti, jimž učarovaly pruty, navijáky, háčky a návnady.