Dej knihy Bludné kamene sa odohráva v stredoveku, v období, keď začalo do pohanských krajov prenikať kresťanstvo. Vojsko kresťanského mesta ustupuje po prehratej bitke s barbarmi do temnej pustatiny, kde v strašnom ošiali zabíja aj vlastných ľudí. V knihe ožívajú staré pohanské rituály, krv sa mieša s bahnom a tma s beznádejou. Dá sa zastaviť kolotoč zla a ustáť prehru so cťou? Kto nakoniec vyhrá? Je silneší boh, alebo osud? Kniha bludné kamene je jednoznačne najtemnejšou knihou modernej slovenskej literatúry.
Ako to vlastne bolo s rajským jablkom a prečo Ježiš nemal rád figy? Je syzifovský údel skutočne bezútešný? Letela Lajka do vesmíru len vďaka pilotovej hnačke? Peter Getting si vo svojej štvrtej knihe, prozaickej zbierke ERRATA, berie "na mušku" rôzne antické, biblické či moderné mýty a legendy, ktoré sa časom stali akýmisi ikonami histórie, a s humorom i vážne ich konfrontuje so skúsenosťou súčasníka.
Praktické pokyny pro ty, kteří se snaží meditovat. Autor je známý buddhistických mnich thajské lesní tradice a rady, které dává, ověřil jednak sám na sobě a na řadě svých žáků. Knížka je psaná běžným hovorovým jazykem, bez jakýchkoliv odborných termínů, takže i ten, kdo není v buddhistické odborné terminologii sběhlý ji může dobře číst.
Debutová kniha Petra Gettinga je netradičnou zbierkou poviedok. Poviedkové knihy sú zvyčajne súborom textov, ktoré spolu inak neveľmi súvisia, no Getting má premyslenú dramaturgiu. Jeho poviedky sú navzájom prepletené na rôznych úrovniach, postavami, priestormi aj predmetmi. Unikátny je i jeho štýl - niekedy punkovo priamočiary, inokedy „kafkovský", no takmer vždy čítanie prináša pocit prehĺtania chlpov z deky. Ale Getting to tak chce, má čo povedať a nechce sa páčiť. Napriek tomu sa čítať oplatí.
Román slovenského prozaika a publicistu Petra Gettinga (1975), autora súčasnej literárnej "punk generation". Bizarný príbeh o dome, ktorý sa začal nakláňať, zavedie čitateľa medzi jeho rovnako bizarných obyvateľov. Redaktor lacného porno časopisu, zabudnutí invalidi a umelci, strácajúce sa húfy kocúrov, navždy miznúce slečny a strašidlá, ktoré sa potulujú po tmavých chodbách i v nás. Gettingov román o nahote a smrti stojí pevne vo svete obrátenom naruby.
Nová zbierka próz spisovateľa Petra Gettinga (1975) sa odohráva v imaginárnom Meste, jednotlivé prózy stmeľuje tak existenciálna atmosféra, ako aj experimenty s jazykom. V pripravovanej zbierke sa autor vracia do imaginárneho sveta svojich kníh a predkladá zámerne pokrivený obraz sveta s narušenými vzťahmi a rozpormi modernej doby. Vŕšenie absurdných situácií však vždy zastrešuje hľadanie odpovedí na večné otázky o zmysle našej existencie: odkiaľ a kam ideme, a prečo? Ocitáme sa pri dvojici, ktorá s fantazmagorickým prístrojom hľadá dúhu, inokedy je to príbeh jednostrannej lásky písaný morzeovkou, najrozsiahlejšia novela opisuje temný prípad osamelého muža, na ktorého ktosi vystrelil a on začína pozorovať čudesné veci vo svojom suterénnom byte... Širšie koncipované novely dopĺňajú krátke scénky zasadené do nadčasového prostredia chladného Božstva, za ktorým opakovane, napriek neúspechom, prichádza so svojimi otázkami muž...
Autor, jeden z nejznámějších mistrů meditace thajské buddhistické tradice tzv. lesních mnichů. Svůj neformální a přímý styl nauky prokládá humornými poznámkami. Často čerpá z Buddhových rozprav, které jsou zachyceny v pálijských suttách, a dokáže je prakticky uplatnit v konkrétních situacích. Ohromující je také jeho schopnost vyjádřit hluboké filozofické postřehy tak jednoduchým a prostým jazykem. Jedná se o ukázku živé théravádové tradice, jak dodnes přetrvává v Thajsku a šíří se i na Západě.