Biografické eseje o spisovatelích navazují, jak je úvodem připomenuto, na autorovy cykly v měsíčníku Plž Triko paní Ivany a Svetr MUDr. Zuzany. Jsou teď o Barriem, Blochovi, Dickensovi, Lerouxovi, Machenovi, Souvestrovi a Allainovi.
Nová básnická sbírka plzeňské rodačky, básnířka Karla Erbová, která v letošním roce oslavila své pětasedmdesátiny. Vychází v edici Ulita plzeňského sdružení Pro libris. Shodu v názvu ale autorka označuje za náhodu.
Lyricko-epická sbírka poezie, tématicky rozčleněná na tři části: Deset dopisů Alžběty Textorové (provdané Goethové) synu Johannu Wolfgangovi, Lampářka hudba, Vincent. „Poezie žije svým vlastním životem, prožívá úděly jiných i úděl svůj, vytváří si svůj vlastní osud a reflektuje i osudy cizí. Zde díky lyrické invenci i epické fantazii Karly Erbové jakoby na pódium života, jež je i divadlem světa, postupně vstupuje nejprve svobodný pán von Goethe, tehdy tolik žádostivý moudrých rad, poté Antonín Dvořák, stávající se objektem básnířčiných vyznání, jež posilují i člověka dlícího v hudbě – a po dalších desetiletích k nim přistupuje umělec trýznivého života i trýznivého skonu Vincent van Gogh. A nastojte, pokaždé je to nemálo podobná, ne-li stejně truchlivá kumštýřská historie, ačkoli jednou psaná v určité řeřavé konfrontaci s bezohlednými mocichtivými bytostmi, podruhé v mnohem méně škaredé ražbě jako hold hudbymilovnému všehomíru, konečně napotřetí je to příběh šílené marnosti a marného šílenství aneb epistolární obraz světa, v němž se stáváme blázny proti své vůli, a i ta vůle je tuze bláznivá a ještě víc choromyslná.“ – z doslovu Vladimíra Novotného
Autorovy vzpomínky na každodenní život v Plzni v okupovaném Československu. Ilustrace Petr Novák, doslov Karla Erbová. Ve svých ohlíženích nechci měnit historii, jen vyprávím o tom, jak jsem prožíval svá mladá léta v Plzni a jak je vidím dnes, po mnoha letech. Jednotlivé části po několik let vycházely v Plži, teď jsou pohromadě v jednom útlém svazečku. Možná se tak budou lépe číst a pochopíte „co tím chtěl autor říci“. Pár milých chvilek při čtení vám přeje Vlastislav Toman novinář a spisovatel Plzeňák žijící v Praze
Dvojvětá básnická skladba tematizující exil. První oddíl je pojmenován Mesembria podle antického řeckého města v Thrákii, kam byli odesíláni vyhnanci; prolíná se s opuštěnou šumavskou krajinou a dalšími obrazy. Druhý oddíl nazvaný Plíseň směřuje k Dantově Florencii.
Beletrizovaná vyprávění o životě Edgara Allana Poea s doslovem od Martina Petišky. Publikace začíná v tisku už předtím zveřejněným esejem Edgar Poe a dutá Země.