1. vydání. Lyrické verše, inspirované vzpomínkami na matku, sestru a na dětství. Čisté a neokázalé verše, které patří k vrcholům autorovy tvorby. Vhodně doplňují 2 litografie Z. Sklenáře.
Výbor z milostné, přírodní a reflexivní lyriky byl pořízen z knih Večerní písně a V přírodě. Východiskem výboru po stránce textové bylo vydání básní Vítězslava Hálka v Národní knihovně z roku 1955. Vybral, uspořádal a předmluvu napsal Michal Černík.
Sborník k 25. výročí osvobození Československa Rudou armádou. Uspořádal Miroslav Florian. Ve sborníku jsou zastoupeni tito autoři: J. Hora, V. Nezval, J. Kolman-Cassius, K. Biebl, J. Seifert, F. Halas, J. Kolář, V. Holan, V. Závada, F. Hrubín, J. Čarek, F. Šrámek, I. Blatný, O. Vyhlídal, J. Urbánková, K. Bednář, J. Kainar, J. Alda, O. Mikulášek.
Nový Ikaros je polytematické básnické pásmo Konstantina Biebla z roku 1929. Je to skladba o čtyřech zpěvech, která je obrazem soudobého světa, minulé války i manifestem básníka milujícího prudký, intenzivní život. Používá ztvárnění asociativní metodou a svůj život bere jako „pohled do tmy a prázdna“. Tato sbírka je vrcholem jehomeziválečné tvorby. Znovu se zde objevují vzpomínky na jeho dětství a mládí. Doslov napsala Marie Bieblová.
Výbor z Vrchlického přírodní a milostné lyriky, provázený ilustracemi M. Švabinského. Verše zahajuje Panychida za Jaroslava Vrchlického od S.K. Neumanna. Vydáno k 100. výročí narozenin M. Švabinského. 22-054-73
Reprezentativní tisk přináší sbírku veršů z Nerudovy pozůstalosti, uspořádanou a vydanou původně péčí Jaroslava Vrchlického. Básník v nich srovnává utrpení národa s utrpením Kristovým na kříži a vyjadřuje odhodlání a víru v národní vzkříšení. Publikace přejímá text z 13. svazku edice Odkaz (Československý spisovatel 1956), opírající se o kritické vydání v Knihovně klasiky.